اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در بدو ورود به ارومیه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این راستا میزان معافیت های واردات کالا از طریق مرزنشینان و تعاونی های مرزنشینی افزایش یافت.
وی اضافه کرد: در صدد هستیم با توجه به شرایط اقتصادی موجود، از ظرفیت این تعاونی ها بیش از پیش در راستای بهبود وضع اقتصادی کشور استفاده کنیم.
وی با اشاره به رشد قابل توجه سهم تعاونی ها در اقتصاد امروز کشور بیان کرد: در ابتدای انقلاب تنها یکهزار و 100 تعاونی داشتیم که این رقم در حال حاضر به 93 هزار مورد رسیده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از تلاش برای بهبود وضعیت کارگران در کشور خبر داد و گفت: کمیته دستمزد شورای عالی کار در این خصوص جلسات فشرده ای را با حضور نمایندگان کارفرمایان، کارگران و دولت برگزاری می کند که امیدواریم نتایج قابل توجهی در بهبود معیشت کارگران داشته باشد.
شریعتمداری ادامه داد: شرایط امروز کارگران مطلوب نیست و همه توان خود را برای بهبود این وضعیت به کار می گیریم.
وی با ابراز خرسندی از حضور در ارومیه افزود: در این سفر ضمن بررسی وضع اشتغال استان، طرح های تامین اجتماعی را نیز افتتاح می کنیم که امیدواریم منشا اثر باشد.
به گزارش ایرنا برنامه ریزی کلان در سیاست های کشوری لازمه رونق تعاونی های مرزنشینان است؛ تعاونی های مرزنشینان آذربایجان غربی 26 شرکت تعاونی فعال با 93 هزار نفر عضو و 234 هزار نفر جمعیت را تحت سرپرستی دارد.
7129/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.