اخبار مرتبط

رییس اداره ثبت احوال سردشت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این گنجینه با 26 قطعه شامل اسناد هویتی شهدا، مفاخر، نخبگان و اولین کسانی است که در ثبت احوال این شهرستان شناسنامه دریافت کرده اند.
رحیم خوش پرواز گفت: گنجینه این اسناد به صورت دایمی در اداره ثبت احوال دایر بوده و در معرض دید شهروندان و مراجعان قرار گرفته است.
وی بیان کرد: این گنجینه به منظور اطلاع رسانی درباره اسناد هویتی و تاریخچه زندگی افراد مختلف، حفظ و نگهداری اسناد سجلی و هویتی برای آیندگان و ایجاد امکان بررسی و تحقیق برای پژوهشگران و علاقه مندان راه اندازی شده است.
خوش پرواز افزود: قدیمی ترین سند نگهداری شده در این گنجینه مربوط به مکاتبه قدیمی در سال 1317 شمسی می باشد که در آن زمان ثبت احوال سردشت به نمایندگی از مهاباد مکاتبه ای را با اداره کل ممکلتی داشته است.
وی اظهار داشت: نمونه ای دیگر از قدیمی ترین اسناد شامل پیرو رونوشت نامه ای از اداره ثبت کل اسناد و املاک وزارت عدلیه کشور در 31 شهریور 1317 در خصوص یک جلد شناسنامه مربوط به یکی از شهروندان نیز در این گنجینه به نمایش گذاشته شده است.
خوش پرواز اضافه کرد: در این گنجینه فرهنگی همچنین اسنادی از شهید «مصطفی عبدی» در 14 آذر 1357 تصاویری از ماموستا «عظیمی» امام جمعه شهید سردشت در هشت خرداد 1366، سند اولین دفترخانه ازدواج و طلاق رسول احمدی نژاد در شهر میرآباد از توابع بخش وزینه و تصاویری از خیران مدرسه ساز سردشت، مکاتبه قدیمی دست نویس «حسن لطیفی» رییس ثبت احوال سردشت در سال 1333 شمسی، رونوشت گواهی ولادت، گواهی ازدواج قدیمی و نمونه شناسنامه های قدیمی است.
وی گفت: تازه ترین سندی که در این گنجینه نگهداری می شود مربوط به یکی از جانبازان شیمیایی، معلم، فعال مدنی و کوهنورد اهل این شهرستان به نام «کریم معروف زاده» است که سال گذشته بر اثر سقوط از کوهستان فوت کرد.
به گزارش ایرنا، ثبت احوال سردشت در سال 1334 شمسی به صورت نمایندگی مهاباد فعالیت می کرد و در سال 1348 شمسی به صورت اداره ای مستقل از مهاباد شروع به کار کرد.
سردشت با بیش از 120 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7562/6185/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.