اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، برای افتتاح طرح های دهه فجر انقلاب اسلامی امروز /چهارشنبه/ جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی به روستای کهریزه شیخان در 10 کیلومتری غرب مهاباد رفته بودند؛ طبق برنامه ریزی ها مسوولان شهرستان ساعت 8:30 صبح در فرمانداری مهاباد جمع شدند و برای شرکت در آیین بهره برداری از پروژه گازرسانی روستای کهریزه شیخان راهی این روستای 157 خانواری شدند.
با حضور مسوولان در این روستا و مهیا شدن مراسم، زمان افتتاح این طرح فرا رسید اما جمعی از اهالی روستا از همان ابتدا گفتند: که لوله گذاری و نصب علمک های گاز در روستا انجام نشده است و ما نسبت به این امر اعتراض داریم.
حدود ساعت 10 مسوولان استانی از جمله «پیمان آرامون» معاون امور عمرانی استانداری آذربایجان غربی و مدیرکل شهری و امور روستایی استانداری وارد روستا شدند.
دورهمی اهالی که دور بخاری نفتی مسجد تازه تاسیس روستا که قرار بود به عنوان نخستین انشعاب گاز توسط مسوولان افتتاح شود، جالب توجه بود و این سووال را در ذهن تداعی می کرد اگر به این مسجد گازرسانی شده چرا بخاری نفتی همچنان روشن است.
این درحالی بود که زمزمه های اعتراض های اهالی پس از ورود معاون استاندار همچنان ادامه داشت.
در ابتدای مراسم امام جماعت روستای کهریزه شیخان ضمن خوشامدگویی به میهمانان از رسانه ها خواست این واقعیت را به روشنی بیان کنند که تنها گازرسانی به مسجد روستا انجام شده و لوله کشی و علمک گذاری در روستا صورت نگرفته است.
پس از این سخنان سرانجام تنها یک شعله گاز مسجد روستای کهریزه شیخان روشن شد و به قول معروف افتتاح شد و این در حالی بود که سیستم گرمایشی این مسجد همان بخاری نفتی بود.
این امر با واکنش میهمانان روبرو شد و فرماندار و امام جمعه مهاباد از مسوولان شرکت گاز خواستند که در اولین فرصت کار گازرسانی به این روستا را به پایان برسانند.
نکته جالب اینکه مسوول شرکت گاز مهاباد در پاسخ سوال خبرنگاران در خصوص جزییات پروژه های گازرسانی روستایی در این شهرستان نیز گفت: مجاز به بیان هیچ مطلبی در خصوص این پروژه نیستند و اگر سوالی دارند باید با روابط عمومی شرکت گاز استان هماهنگ شوند!
این درحالی است که فرماندار مهاباد در آخرین جلسه شورای اداری این شهرستان از همه مسوولان دستگاه های اجرایی خواسته بود از بیان عملکرد ادارات خود به بهانه اجازه از مرکز استان با جدیت خودداری کنند.
استعفای دسته جمعه شورای اسلامی روستای کهریزک شیخان و چهار روستای اطراف آن به خاطر اعتراض به بهره برداری از یک معدن سنگ توسط شرکت بخش خصوصی و عدم توجه به زیرساخت های راه آسفالت این روستا که به تازگی به بهره برداری رسیده بود نیز از دیگر حاشیه های افتتاح این طرح بود.
به گزارش ایرنا پروژه گازرسانی به روستای 157 خانواری کهریزه شیخان بخشی از پروژه گازرسانی به 18 روستای محور حاجی خوش است که با 91 میلیارد ریال اعتبار به پیمانکار واگذار شده است و در صورت اتمام 571 خانوار روستایی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.
3020/6185/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.