اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی روز دوشنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 11 طرح از این تعداد در شهرستان ارومیه و 2 طرح در شهرستان سلماس وارد مدار تولید می شوند.
جعفرصادق اسکندری ادامه داد: واحد تولیدی چیچست تاک تولید کننده انواع بیسکویت و کیک و شکلات با 500 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری در جاده مهاباد به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: این واحد تولیدی با 27 هزار و 750 تن ظرفیت تولید در سال برای 161 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می کند.
وی ادامه داد: همچنین فاز توسعه شرکت آلدورا چیلیک درب ارومیه تولید کننده انواع اتصالات لوله از جنس مس و آلیاژ با ظرفیت 2 هزار و 600 تن و با 99 میلیارد و 551 میلیون ریال حجم سرمایه گذاری به بهره برداری رسید.
وی بیان کرد: این واحد تولیدی برای 26 نفر اشتغال زایی می کند.
اسکندری با اشاره به بهره برداری از فاز توسعه شرکت اروم خودرو صنعت شایان آذربایجان در روز جاری، گفت: این واحد تولیدی با 21 میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری برای 12 نفر اشتغال زایی کرده است.
وی اظهار کرد: امروز با حضور استاندار آذربایجان غربی و جمعی از مسوولان محلی، واحد تولیدی سینبو «sinbo» تولید کننده انواع لوازم خانگی نیز کلنگ زنی شد.
وی با اشاره به اینکه حجم سرمایه گذاری این واحد تولیدی 220 میلیارد ریال است، ادامه داد: این واحد تولیدی برای 200 نفر اشتغال زایی می کند و 35 نوع محصول را از سال 1400 با مشارکت سرمایه گذار ترکیه ای روانه بازار می کند.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی افزود: این واحد تولیدی در 23 هزار و 680 مترمربع در شهرک صنعتی فاز سه راه اندازی می شود.
وی بیان کرد: واحد تولیدی صنایع مهندسی پزشکی، اروم بلور نوین شیمی غرب، تلاش صنعت شمال غرب، آذر تابان مطمئن، کیمیا کلر کبودان،دریا پلاستیک ارومیه و شمش ریزان تابان غرب سار واحدهایی هستند که در شهرستان ارومیه به بهره برداری رسیدند.
وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی ارویل چوب سلماس و مبلمان ترک سلماس دیگر واحدهایی هستند که در همزمان در شهرستان سلماس به بهره برداری رسیدند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری 624 جواز تاسیس و پروانه بهره برداری صادر شده است، گفت: میزان سرمایه گذاری این واحد ها 27 هزار و 382 میلیارد ریال برآورد شده است و با بهره برداری از این واحدها برای 10 هزار و 967 واحد اشتغال زایی می شود.
به گزارش ایرنا، ایام الله دهه فجر از روز جمعه هفته گذشته آغاز شده است و با افتتاح و کلنگ زنی طرح های متعدد در آذربایجان غربی تا 22 بهمن ماه جاری ادامه می یابد؛ امسال چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی است.
2 هزار و 265 واحد تولیدی صنعتی در این استان وجود دارد که با سرمایه گذاری بالغ بر 51 هزار و 977 میلیارد ریال برای 57 هزار و 918 نفر اشتغال ایجاد کرده است.
9918/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.