اخبار مرتبط

دکتر لیلا مجدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مادر باردار شب گذشته به علت شروع دردهای زایمانی به این بیمارستان مراجعه کرده بود که پس از مراجعه بلافاصله بستری شد.
وی گفت: این مادر که در طول دوران حاملگی تحت نظر و مراقبت ویژه بود، بر اساس سونوگرافی ها و اطلاعات قبلی پس از بستری به اتاق عمل منتقل و تحت عمل جراحی قرار گرفت.
وی بیان کرد: پس از تولد موفقیت آمیز نوزاد که به صورت سزارین انجام گرفت، تیم جراحی تصمیم بر خارج کردن یک توده 20 سانتی متری که فضای شکم و لگن بیمار را پر کرده بود، گرفت که طی یک عمل جراحی 2 ساعته با همراهی تیم اتاق عمل این توده نیز با موفقیت از شکم بیمار خارج شد.
وی اضافه کرد: از آنجا که برخی از توده های تخمدان به صورت خاموش و همزمان در محل آپاندیس نیز رشد کرده بودند، عمل آپاندکتومی (برداشت آپاندیس) نیز در قالب سومین عمل جراحی برای این مادر انجام شد.
پزشک سردشتی با بیان اینکه این برای نخستین بار است که در این شهرستان این چنین عملی جراحی انجام می گیرد، اظهار داشت: هم اکنون حال عمومی مادر و نوزاد رضایت بخش است.
مجدی با اشاره به اینکه توده های تخمدان به دو نوع خوش خیم و بدخیم تقسیم بندی می شوند، گفت: در صورتی که توده تو پُر و با دیواره ضخیم و سایز بیشتر از 10 سانتی متر باشد، شک به بدخیمی افزایش می یابد، گرچه توده های تخمدان در اغلب موارد بی خطر هستند ولی در برخی مواقع بدخیم شده و کشف به موقع آنها جان بیمار را نجات می دهد.
به گزارش ایرنا، عمل جراحی کیست تخمدان سومین عمل طی سه ماهه گذشته است که توسط تیم جراحی بیمارستان امام خمینی (ره) سردشت انجام گرفته است.
بیمارستان 125 تختخوابی شهرستان مرزی سردشت دارای بخش های داخلی، جراحی، مراقبت های ویژه، کودکان، زنان و زایمان، اورژانس، دیالیز و بخش های پاراکلینیکی از جمله سونوگرافی، رادیولوژی و آزمایشگاه است.
7562/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.