اخبار مرتبط

ابراهیم مبارک قدم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در بوکان اظهار داشت: این محله ها در شهرهای هدف از جمله ارومیه، خوی، میاندوآب، سردشت، پیرانشهر، مهاباد و بوکان قرار دارد که طرح آنها تهیه و اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه رویکرد دولت تدبیر و امید در چارچوب اجرای طرح بازآفرینی شهری حمایت از بازسازی و نوسازی محلات فرسوده است، ادامه داد: امسال پروژه هایی در راستای بهبود خدمات عمومی، ارتقای زیرساخت های شهری، ساماندهی فضاهای شهری، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی، انجام مطالعات بهسازی و نوسازی، نوسازی واحدهای مسکونی پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: سه هزار و 200 سهمیه برای نوسازی مساکن در بافت های ناکارآمد استان با سقف تسهیلات 400 میلیون ریال، بدون سپرده‌گذاری و با نرخ 9 درصد و همچنین تخفیف 50 درصدی در عوارض پروانه مسکونی تعیین شده است.
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اعلام اینکه بیش از 500 هکتار بافت ناکارآمد در شهرستان بوکان شناسایی شده است، افزود‌: پروژه‌های بازآفرینی در پنج محله هدف برای بهره‌مندی و ارتقای رفاه 50 هزار نفر جمعیت ساکن در سکونتگاه های غیررسمی بوکان اجرا می شود.
به گزارش ایرنا، اجرای طرح بازآفرینی شهری (امید) از 19 بهمن ماه سال گذشته در سی و نهمین نشست ستاد ملی بازآفرینی شهری با حضور رییس جمهوری در وزارت راه و شهرسازی کلید خورد؛ در این طرح برنامه نوسازی بافت‌های فرسوده توسط بخش خصوصی با تسهیل گری دولت اجرا می شود.
برای بازآفرینی شهری در آذربایجان غربی هشت هزار و 600 میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده است که یکهزار و 200 میلیارد ریال از این مبلغ توسط شرکت بازآفرینی شهری تامین می شود.
7510/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.