اخبار مرتبط

معاون غذا و دارو علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: قیمت عرضه شده در داروخانه ها منطبق با قیمت‌های مصوب و  ابلاغی از سوی وزارتخانه است.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی دکتر جلال غفارزاده در جمع خبرنگاران تصریح کرد: قیمت‌گذاری دارو توسط کمیسیون قانونی قیمت‌گذاری دارویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت می‌گیرد و قیمت سه‌گانه دارو شامل بهای مصرف‌کننده، بهای فروش به داروخانه‌ها و بهای فروش به پخش تعیین شده و به سازمان‌های بیمه‌گر، شرکت‌های توزیع‌کننده و داروخانه‌های سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ می‌شود.

وی گفت: داروخانه ها، داروها را براساس آخرین قیمتی که سامانه مرکزی وزارتخانه اعلام می کند به مشتریان عرضه می کند؛ لذا قیمت روی داروها و قیمت خرید دارو برای داروخانه ملاک فروش دارو به شمار نمی رود.

غفارزاده خاطر نشان کرد: بر اساس آخرین استعلام ازاداره کل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو به تاریخ 17 دی 97 ، مبنای قیمت عرضه اقلام دارویی در داروخانه ها، قیمت های درج شده در سایت سازمان غذا و دارو به آدرس irc.fda.gov.ir/nfi می باشد.

معاون غذا و دارو علوم پزشکی آذربایجان غربی بیان کرد: شهروندان گرامی در صورت مشاهده تخلف و یا داشتن هر گونه سوال دارویی با سامانه 190 مرکز اطلاع رسانی دارو و سموم معاونت غذا و دارو علوم پزشکی آذربایجان غربی در میان بگذارند و موضوع در کوتاهترین زمان ممکن رسیدگی خواهد شد.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.