اخبار مرتبط

کمال بیدخ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این کلاس های آموزشی که همچنان ادامه دارد در قالب 16 جلسه و 2 همایش در سطح این شهرستان در حال برگزاری است.
وی بیان کرد: در این دوره بیشترین تاکید بر آموزش مهارت های پیشگیرانه با محوریت آموزش قبل از ازدواج خواهد بود و به صورت غیرمتمرکز در شهرهای سردشت، ربط، میرآباد و نلاس و همچنین در روستاهای قلعه رش و بیتوش و نیز برای مددجویان ادارات بهزیستی، کمیته امداد، شبکه بهداشت، امدادگران هلال احمر، دانشگاه های آزاد، پیام نور و دانش آموزان دوره متوسط دوم شهرستان برگزار می شود.
بیدخ گفت: به افراد شرکت کننده در این دوره ها که به صورت کارگاهی برگزار می شود گواهینامه وزارت ورزش و جوانان نیز اعطا می شود.
وی با بیان اینکه این دوره ها زیر نظر سه نفر از کارشناسان برجسته مشاوره خانواده و رواشناسی تربیتی برگزار می شود، افزود: ازدواج موفق پایه و بنیانی عالی برای ایجاد خانواده ای شاد و مستحکم است، اما باید اذعان کرد که زندگی زناشویی همیشه در معرض خطر است و مشکلات متعددی آن را تهدید می کند.
وی افزود: با توجه به آسیب های موجود در زمینه پیامد ازدواج های ناموفق و جهت جلوگیری از تبعات بعدی آن، یکی از برنامه های وزارت ورزش و جوانان در راستای سازماندهی امور جوانان، برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های پیش، حین و بعد از ازدواج است.
بیدخ خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این دوره ها وارد شدن زوج ها به فرآیند آموزش مهارت ها و شکل گیری اندیشه هایی دانست که بتواند روابط بعدی آن ها را قوت بخشد.
وی گفت: این آموزش ها می تواند از طریق برگزاری همایش ها، کلاس ها و جلسات و کارگاه های آموزشی با حضور زوج ها و متخصصان روان شناسی و مشاوره ارایه شود و با توجه به نتایج تحقیقات متعدد، شواهد مستحکمی از تاثیر آموزش و مشاوره پیش از ازدواج به عنوان وسیله ای در کاهش احتمال طلاق فراهم آمده است.
به گزارش ایرنا، به گفته کارشناسان امور خانواده تقویت مشاوره های قبل و بعد از ازدواج از راه های پیشگیری از طلاق و از ضروروت های انکار ناپذیر برای زوجین به شمار می رود.
شهرستان سردشت120 هزار نفر جمعیت دارد.
7562/6185/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.