اخبار مرتبط

مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: ۱۲  ‌پروژه  عمرانی  ‌درحوزه ورزش دهه فجر امسال در استان به بهره برداری می رسد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی عبدالله چمن گلی در سومین جلسه شورای ورزش همگانی که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد افزود: در دهه فجر امسال در حوزه عمرانی ١٢ پروژه ورزشی در استان افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
چمن گلی بااشاره به اینکه بزرگترین معضل ورزشی کشور ما نداشتن اخلاق ورزشی است تصریح کرد: باید به آموزش و اخلاق ورزشی توجه جدی شود چرا که برای داشتن ورزش قهرمانی به این دو مورد نیاز جدی داریم.
وی ‌باتاکید بر اینکه درحوزه آموزش در کشور کم کاری شده است خاطرنشان کرد: اداره کل ورزش استان این آسیب را شناسایی کرده و درسال جاری کلاس های آموزشی باحضور کارشناسان ورزشی کشور  برای تمامی مربیان ورزشی استان برگزار کرده است.
مدیر کل ورزش و جوانان آذربایجان غربی با بیان اینکه در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هیچ پروزه راکد ورزشی  در استان وجود ندارد اظهار کرد: تمامی پروژه های ورزشی استان با وجود مشکلات مالی همچنان در حال انجام هستند.
وی ادامه داد:  ‌سالن ورزشی آکادمیک والیبال ارومیه با٩٠ درصد پیشرفت فیزیکی فروردین سال ٩٨ افتتاح خواهد شد.
چمن گلی با اشاره به اینکه در سال های گذشته ورزش های همچون کشتی،،‌بوکس و کاراته در استان جایگاهی نداشتند تاکید کرد: خوشبختانه بااقدامات انجام شده پیشرفت های چشمگیری در حوزه ورزش های انفرادی،گروهی،‌ بانوان و همگانی آذربایجان غربی انجام شده و درحال حاضر کاراته استان درجایگاه برتر کشوری بوده و چند کشتی گیر استان به تیم ملی دعوت شده اند.
وی ادامه داد:‌استادیوم سلماس، سالن های ٥ هزار نفری بوکان،‌ خوی،‌ مهاباد، چالدران و پیرانشهر و سالن تیراندازی مهاباد سال آینده افتتاح خواهند شد.
چمن گلی بااشاره به اینکه امکانات ورزشی استان قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست اظهار کرد: قبل از انقلاب تنها٣٠ سالن ورزشی در استان فعال بود که اکنون به ٣٩٣ سالن ورزشی رسیده است.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.