اخبار مرتبط

ابراهیم محمدی روز چهارشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح در 2 دوره پیش دبستانی و پایه های اول تا سوم ابتدایی با هدف افزایش نشاط و شادابی در دانش آموزان، افزایش انگیزه و علاقه به حضور در مدرسه، شوق انگیز کردن محیط یادگیری و تسهیل و تسریع برای یادگیری با استفاده از ظرفیت بازی اجرا می شود.
وی اظهار داشت: اعتبار این طرح به طور مشترک از طریق دفتر حوزه ابتدایی وزارت و مناطق و مدارس تامین می شود و به مناطق جهت مشارکت ابلاغ شده است.
وی بیان کرد: با توجه به امکانات موجود و با استفاده از تجربیات مربیان کانون پرروش فکری کودکان و نوجوانان، توجیه مربیان پیش دبستانی و ابتدایی استان در این طرح انجام می شود.
محمدی اجرای بازی‌های مهارتی و آموزشی را مهمترین رویکرد این اتاق ها بیان کرد و گفت: در این راستا مفاهیم درسی با شیوه تلفیق با بازی آموزش داده خواهد شد که درصد یادگیری عمیق در کودکان افزایش یابد.
به گزارش ایرنا این طرح در سراسر کشور و در ۱۰ استان پایلوت از جمله تهران، خراسان، فارس، همدان، مازندران، کردستان، کرمان، قزوین، آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان اجرا می شود.
سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش روز 26 آبان سال 1397 و در جریان برگزاری آیین گشایش چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در تهران از اجرای این طرح و تجهیز 10هزار مدرسه تا پایان سال تحصیلی جاری با مشارکت کانون خبر داده بود و پس از آن کارشناسان این وزارت‌خانه و کانون با برگزاری نشست‌های کاری و تخصصی زمینه‌های اجرای این طرح را به صورت عملی فراهم آوردند.
7125/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.