اخبار مرتبط

رئیس اتاق بازرگانی ارومیه از افتتاح اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه در ارومیه خبرداد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی حسن انتظار در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه و واحد های نمونه کیفی استاندارد که دراتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد افز‌و‌د: اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه ‌که قبلا درتبریز فعال بود در سال جاری درارومیه افتتاح خواهد شد. 
انتظار بااشاره به اینکه استان به دلیل همرزی با کشور های هم مرز با اروپا موقعیت خوبی برای تبادلات دارد تصریح کرد: فعالین اقتصادی آذربایجان‌غربی در اسرع وقت نسبت به تهیه و یا تمدید کارت‌های بازرگانی خود اقدام کنند تا بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن شرایط انتقال اتاق بازرگانی مشترک ایران و ترکیه به ارومیه را فراهم کنیم.
وی‌با اشاره به اینکه برخی بخشنامه ها،‌تولید کنندگان را فلج کرده است خاطرنشان کرد:  تصمیم گیری های کلان،خرد جمعی و تفکر سیستمی در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی مورد توجه قرار نمی‌گیرد تا از ظرفیت‌های بخش خصوصی در این موضوع استفاده شود.
رییس اتاق بازرگانی ارومیه اقتصاد شفاف را ابزار اصلی ارتباطات بین‌المللی ‌ذکر کرد و افزود: روابط اقتصادی کشورمان با بسیاری از کشورها بهتر شده و امیدواریم قدم‌های موثرتری در این زمینه برای اعتلای اقتصاد کشور و دست یابی به بازار اروپا  برداشته شود.
انتظار تصریح کرد: امروزه صنعت غذایی یکی از موضوعات اساسی مطرح شده در جهان است و مردم امنیت و سلامت غذایی را می‌طلبند و اگر کنترل کیفی محصولات تولیدی در این زمینه به خوبی صورت نگیرد ضربات مهلکی به پیکره اقتصاد کشور وارد خواهد آمد.
وی ادامه داد:با لابی گری های انجام شده ، تیم اقتصادی استان برای سال آینده بازار چین و آلمان را برای تجارت و صادرات هدف قرارداده است.
به گزارش ایسنا، در ادامه این مراسم از ٢٧ صادرکننده نمونه استان و ١١ واحد نمونه کیفی استاندارد استان تجلیل شد.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.