اخبار مرتبط

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت:امسال 1.3 میلیون تن کالا از طریق مرزهای آذربایجان غربی صادر شده است.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جعفر صادق اسکندری در آیین تجلیل از صادرکنندگان نمونه وواحدهای نمونه کیفی استاندارد که در اتاق بازرگانی ارومیه برگزار شد افزود: امسال  بالغ بر یک میلیارد دلار صادرات خارجی کالا و خدمات فنی و مهندسی در استان را شاهد بودیم  ‌که نشان از شکستن رکورد صاردات در استان است.
 اسکندری  با تاکید بر اینکه روند 10 ساله صادرات در استان ثابت بوده است، اظهار کرد: از سال گذشته با توجه به بحران اقتصادی در کشور و بر مبنای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به حوزه صادرات کالاهای غیرنفتی توجه ویژه شده و امسال بالغ بر یک میلیارد دلار از برنامه راهبردی استان تحقق یافته است.
رئیس سازمان صنعت،‌معدن وتجارت آذربایجان غربی بااشاره به اینکه برنامه راهبردی صادرات خدمات فنی و مهندسی استان در سال جاری بالغ بر 130 میلیون دلار بوده تصریح کرد: رشد صادرات در سال های اخیر باعث رشد ٣ درصدی اشتغال دراستان شده است.
اسکندری با بیان اینکه 818 میلیون دلار از کالاهای صادراتی از طریق مرزهای استان صادر شده است، اضافه کرد: امسال 1.3 میلیون تن کالا از طریق مرزهای استان صادر شده وبا برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد صادرات به ٥٠ کشور دنیا در آینده نزدیک هستیم.
وی با بیان اینکه صادرات کالا از استان از نظر وزنی بالغ بر 78 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است، خاطرنشان کرد: صادرات کالاها از استان از نظر دلاری و ارزشی رشدی بالغ بر 129 درصدی را نشان می‌دهد.
وی ادامه داد: ‌برای رونق تولید ،اشتغال زایی‌ و صادرات غیر نفتی دراستان سازمان صنعت ،معدن  و تجارت برنامه هایی در قالب اقتصاد مقاومتی،‌توسعه تجارت خارجی، ارتقای شاخص های بهره وری،‌ ارتقای مهارت های مدیریتی و همکاری با ٥ بازار عراق،  ترکیه، آذربایجان،‌ نخجوان وچین را جز اولویت ها خود قرار داده است.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.