اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مهدی قهرمانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به جلسه روز گذشته با وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: رحمانی در این دیدار پیگیری احداث مجتمع صنایع پایین دستی پتروشیمی با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی صنایع در ایران را مورد تاکید قرار داد.
وی افزود: همچنین وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص پیگیری احداث کارخانه تولید خودروهای هیبریدی توسط بخش خصوصی در میاندوآب قول مساعد داد.
وی اضافه کرد: علاوه بر آن، پیش بینی شد تا 2 میلیارد و 140 میلیون ریال اعتبار برای اجرای پروژه های عمرانی در بخش آب، راهداری، امور عشایر به روستاهای فاقد دهیاری این شهرستان پرداخت شود.
به گزارش ایرنا، طرح پتروشیمی میاندوآب همراه با پتروشیمی مهاباد در سال 1383 به عنوان یکی از طرح های ملی دولت در منطقه کلنگ زنی شد و در همان سال نیز زمین مورد نیاز برای اجرای طرح تامین و دیوار کشی شد ولی راکد ماند.
کار احداث مجتمع پتروشیمی میاندوآب معروف به واحد پلی اتیلن سنگین با ظرفیت تولید 175 هزار تن و با سرمایه پنج هزار میلیارد ریال از سال 1394 در مسیر جاده میاندوآب - شاهین دژ آغاز شده و هم اکنون از 75 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
9871/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.