اخبار مرتبط

محمدهادی سعادتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امسال 14 مورد وقف جدید به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال به همت خیّران و نیکوکاران در این شهرستان به ثبت رسیده است.
وی اضافه کرد: مجموع مساحت وقف های جدید چهار هزار و 500 مترمربع است که با نیت ساخت مسجد و خانه عالم روستایی وقف شده است.
وی بیان کرد: این شهرستان دارای 496 موقوفه با یکهزار و 288 رقبه است که از این تعداد تنها 190 موقوفه درآمد دارد.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه بوکان افزود: از مجموع موقوفات درآمدزا نیز تنها 6 موقوفه دارای خیرات و مبرات سالمندان، بیماران خاص و دانش آموزان بی بضاعت و مصارف مابقی موقوفات مساجد است.
سعادتی با اشاره به اینکه موقوفات باید متناسب با نیازهای روز جامعه باشد، بیان کرد: نیات واقفان را باید به سمت نیازهای ضروری جامعه از جمله حوزه بهداشت و درمان و معالجه بیماران خاص و صعب العلاج و درمانگاه سوق داد تا نیازمندان نیز بتوانند در این زمینه خدمات دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، وقف، هدیه ای ماندگار است که برای خدمت عمومی یا نگه داشتن اصل هر چیزی و جاری بودن سود ناشی از آن در مسیر خیر، نیکی و رضای خدا به کار می رود.
مقوله اخلاق مدارانه وقف با ریشه کن کردن فقر و محرومیت، جامعه را به طرف پیشرفت و تعالی هدایت می کند و جایگاه ارزشمندی را نزد پروردگار برای انسان رقم می زند؛ مال و زمین وقف شده، موقوفه و شخصی که مالی یا چیزی را وقف می کند، واقف نام می گیرد.
بوکان در جنوب آذربایجان غربی قرارد ارد.
7510/3020/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.