اخبار مرتبط

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد گفت: مشاغل مزاحم و آلاینده این شهرستان از جمله نمایشگاه های خودرو، مکانیکی ها، مصالح ساختمانی و فلزکاران به شهرک صنعتی کاوه منتقل می شود.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، صادق قادری در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس ابلاغیه اتحادیه ها این اصناف تا پایان دی ماه سالجاری برای انتقال واحدهای خود به شهرک صنعتی کاوه فرصت دارند.

وی ادامه داد: درصورتی که وقت مقرر پایان یابد با اصنافی که اقدام به جابجایی واحدهای خود نکرده باشند، طبق قانون برخورد می شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد با اشاره به اینکه کارهای زیربنایی از جمله فاضلاب، آب، برق، گاز و تلفن در این شهرک انجام شده است، اضافه کرد: شهرک صنعتی کاوه هم اکنون دارای 408 باب مغازه بوده که از این تعداد 151 واحد در اختیار اتاق اصناف است.

وی افزود: مشاغل مزاحم دارای پیامدهایی چون ناامنی، اختلال در رفت و آمد، بدمنظره ‌کردن چهره شهر، ایجاد آلودگی ‌های صوتی و بصری و اشغال مساحت زیادی از معابر و ایجاد مزاحمت برای رفت و آمد شهروندان هستند.

قادری اظهار کرد: 28 شغل در فهرست مشاغل آلاینده قرار دارد که مکانیکی، نجاری، صافکاری، درب و پنجره سازی، سنگبری، تراشکاری و نقاشی از جمله آنهاست که مهاباد دارای 6 هزار و 800 واحد صنفی پروانه دار است.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان مهاباد ادامه داد: استقرار مشاغل مزاحم به ویژه نمایشگاه های خودرو در شهرمهاباد نه تنها شهروندان را از جنبه های مختلف آزار می دهد بلکه بر اقتصاد و کسب و کار اصناف دیگر نیز تاثیر گذاشته اند.

وی در پایان افزود: طبق آیین نامه ساماندهی مشاغل و اصناف مزاحم شهری، شهرداری ها و دستگاه های اجرایی مرتبط موظف هستند با استفاده از ابزارهای تشویقی از قبیل تعیین محل جدید استقرار، تامین زیرساخت های لازم و فراهم کردن تسهیلات بانکی برای تسهیل در انتقال مشاغل و صنوف مزاحم شهری برنامه ریزی و اقدام کنند.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.