اخبار مرتبط

محمد عباسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مجموع افراد ثبت نام شده برای اهدای عضو در این شهرستان، 12 نفر امسال نام نویسی کرده اند.
وی ادامه داد: این داوطلبان با مراجعه به واحد اهدای عضو، داوطلبانه درخواست کرده اند تا در صورتی که به خاطر بیماری یا حوادث دچار مرگ مغزی شدند، اعضای بدن آنها به بیماران نیازمند پیوند اهدا شود.
عباسی افزود: داوطلبان اهدای عضو علاوه بر مراجعه به این واحد می توانند با ثبت نام در سایت اینترنتی اهدای عضو ایرانیان در این عمل خیر داوطلبانه شرکت کنند.
وی با اشاره به اهمیت اهدای عضو و نقش رسانه ها در این زمینه افزود: برای نهادینه کردن این امر باید رسانه ها نقش اساسی خود را ایفا و مردم را با اهمیت این موضوع و چگونگی مشارکت در آن آگاه کنند.
سرپرست شبکه بهداشت ودرمان بوکان گفت: در دی ماه امسال نیز یک جوان 27 ساله بوکانی به نام «ایوب مروت» با اهدای عضو خود که دچار مرگ مغزی شده بود نجات بخش چهار نفر بیمار نیازمند اهدای عضو شد.
به گزارش ایرنا، مرگ مغزی به معنی عدم بازگشت به زندگی است و زندگی بیمار وابسته به دستگاه است در صورت جدا شدن از دستگاه بعد از چند ثانیه فوت می کند.
اعضای قابل اهدا از فرد مرگ مغزی شامل قلب، ریه ها، کبد، روده ها، لوزالمعده و کلیه ها است ضمن اینکه برخی از بافت های بدن از جمله پوست، قرنیه، تاندون، غضروف، استخوان و دریچه قلب نیز قابل پیوند است.
7510/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.