اخبار مرتبط

حمزه بروجنی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زندانیان 140 میلیارد ریال بدهی داشتند که با گذشت شکات، قبولی اعسار، آورده خود زندانیان و پرداخت 40 میلیارد ریال توسط ستاد دیه آزاد شده اند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر 638 نفر به دلیل جرایم غیر عمد از جمله دیه غیرعمد، نفقه، مهریه و محکومیت های مالی که بیشترین آمار زندانیان را داراست، در زندان های استان به سر می برند.
وی اظهار امیدواری کرد که با کمک های خیران آذربایجان غربی این افراد نیز آزاد شده و به آغوش خانواده هایشان بازگردند.
مدیرکل امور زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان غربی ادامه داد: خیران همیشه بازوی اصلی ستاد دیه در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد بودند که امیدواریم این همکاری ها با قوت بیشتر ادامه یابد.
به گزارش ایرنا، ستاد دیه از سال 1369 در کشور راه اندازی شده است و در این مدت بیش از 500 هزار زندانی جرائم غیرعمد به اهتمام این ستاد آزاد شده اند.
دهها نفر در آذربایجان غربی به خاطر عدم توانایی پرداخت دیه، مهریه، نفقه و چک های غیرکلاهبرداری به عنوان زندانیان جرائم غیرعمد در حبس هستند.
ستاد دیه با هدف آزادی زندانیانی که جرایم آنان قتل غیرعمد (شبه عمد و خطائی)، صدور چک بلامحل غیرکلاهبرداری، دیه تصادفات رانندگی و ترک انفاق و نداشتن توان پرداخت مهریه است، در ماه مبارک رمضان سال 1369 شمسی در کشور تشکیل شد.
این ستاد با دریافت کمک های مردم خیر و نیکوکار به مددجویان جرایم غیرعمد تسهیلات (بدون بهره و کارمزد) اعطا می کند و اقساط وام از سومین ماه پس از آزادی دریافت می شود تا زندانی فرصت اشتغال به کار پیشین را پیدا کند.
نداشتن هر نوع سابقه محکومیت کیفری، نداشتن فساد اخلاقی، نداشتن اشتهار به فسق و فجور، نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و داروهای روان گردان، داشتن حسن شهرت، سلامت نفس و صداقت در گفتار و کردار، داشتن حسن سلوک در ایام حبس به تائید مدیر زندان و نداشتن هیچ نوع امکان یا درآمد مالی برای پرداخت دیه با تائید گروه تحقیق از شرایط پرداخت تسهیلات به زندانیان جرایم غیرعمد برای آزادی است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.