اخبار مرتبط

ارسلان شکری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر عملیات عمرانی توسعه و تکمیل پایانه مرزی سرو 91 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با وجود سرمای هوا، این عملیات متوقف نشده است.
وی ادامه داد: احداث سالن مسافری 2 طبقه همراه با زیرزمین به مساحت زیربنای کلی بالای چهار هزار متر مربع، محوطه سازی پایانه مرزی همراه با تاسیسات مربوطه به مساحت بالغ برهفت هزار متر مربع، اجرای منبع آب بتنی به حجم 280 متر مکعب و اجرای دیوار حایل بتنی به طول تقریبی 125 متر و ارتفاع متوسط 6 متر از اقدامات عمرانی توسعه پایانه مرزی سرو است.
وی بیان کرد: اجرای دیوارهای پیرامونی سالن، اجرای سقف اسپید فریم، بتن ریزی سقف طبقه همکف، پوشش سقف، اجرای پلاستر سیمانی دیوارهای داخلی سالن و پیرامونی از اهم فعالیتهای انجام شده در احداث سالن مسافری را شامل می شود که امید است به زودی به بهره برداری کامل برسد.
شکری ادامه داد: ساماندهی ورودی پایانه مرزی سرو، برقراری انشعاب گاز و اجرای شبکه داخلی و افزایش انشعاب برق از عملیاتهای در دست اقدام این پایانه مرزی است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ابراز امیدواری کرد که با تکمیل کامل پایانه مرزی سرو این پایانه مرزی بتواند نقش مهم و اساسی در حمل و نقل کالا و مسافر و توسعه تجارت بین دو کشور ایران و ترکیه را ایفا کند.
به گزارش ایرنا، تاسیس این پایانه مرزی در راستای اجرای طرح های تکمیلی منطقه ویژه اقتصادی سرو بسیار موثر است.
زیرساخت‌های موجود در مناطق ویژه اقتصادی به‌گونه‌ای طراحی شده که دسترسی به انواع منابع آب و انرژی با قیمت مناسب در این مناطق بسیار آسان بوده و دریافت برق صنعتی، سیستم فاضلاب مناسب یا منابع آب در این منطقه تسهیل شده است.
علاوه‌ بر این، واردات تجهیزات با تعرفه گمرکی پایین در منطقه ویژه اقتصادی میسر است و فعالان در این مناطق می توانند تجهیزات خود را با معافیت‌های مناسب گمرکی و مالیاتی وارد منطقه کنند.
یکی از مهمترین مزیت های منطقه ویژه اقتصادی سرو، فاصله کم و متناسب تا مرکز اقتصادی شرق ترکیه /وان/، مرکز استان آذربایجان شرقی و کردستان، دارا بودن خط هوایی پرتردد و در مسیر اقتصادی تهران - اروپا، دارا بودن خط ریلی تازه تاسیس و همچنین بهره مندی از ظرفیت های نیروی انسانی فعال و تحصیل کرده است.
8137/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.