اخبار مرتبط

غلامعلی عظیم زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حال حاضر یک میلیون و 28 هزار راس دام کوچک و بزرگ در اختیار عشایر شهرستان ارومیه است و از این مراتع استفاده می کنند.
وی ادامه داد: ظرفیت مراتع برای 487 هزار و 843 راس دام است و برای باقی دام های موجود در شهرستان ارومیه باید از روش پروار بندی صنعتی و نیمه صنعتی استفاده کرد.
وی بیان کرد: چرای بیش از حد دام توان اکولوژیکی مراتع را کاهش می دهد و همچنین در این روش میزان محصول تولیدی دام چندان چشمگیر نیست.
وی اضافه کرد: در روش پرواربندی دام بدون نیاز به خروج از محل نگهداری خود از علوفه کشت شده خود کشاورز مصرف می کند.
مدیر امور عشایر ارومیه گفت: جلوگیری از تخریب مراتع و بروز سیلاب و افزایش کیفیت محصلات تولیدی دام از فواید روش پرواربندی صنعتی و نیمه صنعتی است.
عظیم زاده اعلام کرد: عشایر شهرستان ارومیه با جمعیت 16 هزار و 734 نفری در 29 روستای مختص عشایر ساکن هستند.
وی گفت: عشایر با امکانات محدود نقش برجسته و مهمی را در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند و حمایت های لازم از این قشر صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا 2 میلیون و 670 هزار هکتار اراضی مرتعی در این استان وجود دارد که از این مقدار یک میلیون و 600 هزار هکتار با 59 درصد تحت پوشش عشایر استان است؛ عشایر استان 10 ایل و 22 طایفه مستقل هستند و 336 روستای آذربایجان غربی نیز ویژه عشایر است.
103 هزار و 927 نفر از جمعیت آذربایجان غربی معادل سه درصد جمعیت، عشایر هستند که در 16 شهرستان و یکهزار روستای این استان زندگی می کنند؛ از این تعداد 16 هزار و 734 نفر در ارومیه ساکن هستند.
9918/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.