اخبار مرتبط

رئیس اداره امور اجرائی زکات کمیته امداد آذربایجان غربی از افزایش 66 درصدی پرداخت زکات در استان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی جلیل نوری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه مردم خیر آذربایجان غربی نزدیک به ۳۲ میلیارد تومان زکات در ۹ ماهه امسال پرداخت کردند اظهار کرد: میزان زکات جمع آوری شده در ۹ ماهه امسال در آذربایجان غربی، نسبت به زمان مشابه سال گذشته ۶۶ درصد افزایش داشته است.

رییس اداره امور اجرائی زکات کمیته امداد آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مهاباد با چهار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مشارکت در پرداخت زکات، در آذربایجان‌غربی پیشرو بوده است.

وی با اشاره به توزیع دفترچه‌های محاسبه زکات در بین کشاورزان استان، تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳۰ هزار دفترچه محاسبه زکات در بین کشاورزان استان توزیع شده است.

نوری با اشاره به استقبال پرشور مردم آذربایجان غربی از احیای فریضه زکات، بیان کرد: مشارکت مردم استان در حوزه زکات چشمگیر بوده و تاکنون بیش از ۳۰ هزار نفر از فریضه الهی زکات استقبال کرده اند.

وی با بیان اینکه موسسات و شبکه های خیریه متعددی در استان در زمینه زکات با کمیته امداد همکاری دارند، عنوان کرد: هم اکنون ۳۰ شبکه نیکوکاری در راستای جمع آوری زکات مردم آذربایجان‌غربی با کمیته امداد استان همکاری مساعد دارند.

رییس اداره امور اجرائی زکات کمیته امداد آذربایجان غربی تاکید کرد: همچنین روند تشکیل شورای روستایی زکات در یک هزار و ۷۰۰ روستای دارای دهیار در سطح استان آغاز شده است.

وی با اشاره به وظایف شوراهای روستایی زکات، یادآور شد: تبلیغ، جمع آوری، هزینه و گزارش عملکرد از اهم وظایف شورای روستایی زکات است.

نوری با بیان تحقق اهداف و برنامه های حوزه زکات در ۹ ماهه سال جاری، گفت:  پیش بینی می شود با ادامه مشارکت مردم نیکوکار، تا پایان سال جاری میزان زکات استان به ۳۷ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی اظهار کرد: امسال، ۹۱ درصد زکات جمع آوری شده در آذربایجان غربی برای فقرا و محرومان استان هزینه شده  و مابقی به پروژه های عام المنفعه در مناطق محروم روستایی استان اختصاص یافته است.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.