اخبار مرتبط

محمدمهدی شهریاری روز پنجشنبه در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی و اشتغال آذربایجان غربی که با حضور جمشید انصاری جانشین فرمانده اقتصاد مقاومتی در استان و معاون رییس جمهوری برگزار شد، افزود: در حال حاضر تخصیص به صنعت از منابع آب سطحی انجام می شود که نمی تواند موثر باشد.
وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم معضل اشتغال را حل کنیم باید رونق حوزه صنعت را در نظر داشته باشیم که در این راستا، تخصیص منابع آبی مناسب بسیار مهم است.
وی بیان کرد: ضرورت اصلی توسعه استان به ویژه در حاشیه دریاچه ارومیه، تخصیص مناسب منابع آبی با در نظر گرفتن نیاز آبی این دریاچه است.
استاندار آذربایجان غربی همچنین با تاکید بر اینکه این استان می تواند لاستیک مورد نیاز کشور را با احداث کارخانه تولیدی، تامین کند، گفت: سرمایه گذار بخش خصوصی در این باره ابراز آمادگی کرده که امیدواریم با نگاه ویژه دولت، مقدمات راه اندازی این واحد تولیدی فراهم شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه با اشاره به اینکه شرایط برای توسعه صنعتی استان بسته است، گفت: وضعیت طوری است که حتی برای صنایع تولید آب معدنی نیز نمی توانیم آب تخصیص دهیم.
رضا حسینی همچنین بر استفاده از ظرفیت پایانه های آذربایجان غربی در راستای توسعه استان تاکید کرد و ادامه داد: می توان با تبدیل استان به هاب تامین زنجیره نهاده های دامی، از این ظرفیت بیش از پیش بهره برد.
وی تاکید کرد: مهمترین گام در راستای رسیدن به این هدف بزرگ اقتصادی، اعطای به موقع مجوزها از سوی مسوولان دستگاه های اجرایی و اختصاص تسهیلات مناسب است که امیدواریم مساعدت های لازم در این خصوص انجام گیرد.
به گزارش ایرنا، طبق مصوبه ستاد احیای دریاچه ارومیه، تخصیص آب به هر بخش در حوضه این دریاچه منوط به موافقت ستاد است.
در سال های اخیر برخی نارضایتی ها از اختصاص ندادن آب مورد نیاز صنایع در این حوضه ایجاد شده بود.
ستاد احیای دریاچه ارومیه در راستای اجرای طرح احیا از چهار سال پیش تشکیل شده و اقدامات لازم برای احیا را توسط دستگاه های اجرایی رصد می کند.
2093/1772
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.