اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سیدرضی شکوری روز پنجشنبه در آیین گرامیداشت ارتحال مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در حوزه علمیه امام خمینی (ره) خوی افزود: وی از مصادیق بارز العالم بزمانه بود لذا با شناخت عمیق از کمبودها و نیازمندی های جامعه و نظام جمهوری اسلامی در میدان های مختلف به خدمات مشغول بود و کمتر کسی چنین توان و قدرت را دارد.
امام جمعه خوی با بر شمردن جایگاه علمی و اخلاقی مرحوم آیت الله شاهرودی گفت: خدمات ارزنده آن مجاهد فقیه در میدان های تعلیم و تعلم، مبارزه با استکبار، نشر علوم دینی و اهل بیت (ع) و قضاوت آن مرحوم را در یاد خاطره مردم عراق، ایران و حوزه های علمیه نجف و قم ماندگار خواهد کرد.
وی با تبین نقش تاثیرگذار مرحوم آیت الله شاهرودی در قوه قضائیه بیان کرد: فعالیت های مهم آن مرحوم در شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و مجمع در راستای رفع مشکلات جامعه برای همیشه ماندگار خواهد بود.
وی برای تجلیل از مقام شامخ مرحوم آیت الله هاشمی شاهرودی بر ضرورت تبیین هرچه بیشتر خدمات آن عالم جلیل القدر و پاسداشت ها تاکید کرد.
شکوری با اشاره به خدمات آیت الله شاهرودی در عراق افزود: آن مرحوم در حق مردم عراق و حوزه علمیه نجف خدمات شایانی چون حمایت و ترویج مرجعیت شهید صدر، راه اندازی و مدیریت مجلس اعلای عراق، مبارزه علیه رژیم بعث، ایجاد رابطه میان شهید صدر و حضرت امام بعد از پیروزی و پیوند دادن مبارزات عراق با لبنان انجام دادند.
رییس حوزه های علمیه خوی به خدمات مختلف مرحوم آیت الله هاشمی در داخل ایران هم اشاره کرد و اظهار داشت: تدریس خارج فقه و اصول در حوزه علمیه قم، راه اندازی دایره المعارف فقه شیعه، نایب رییسی مجلس خبرگان رهبری، ریاست قوه قضاییه، عضویت در شورای نگهبان، ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه از جمله مهمترین آنهاست.
به گزارش ایرنا آیت الله هاشمی شاهرودی رییس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان پس از سال ها مجاهدت و خدمات به نظام و انقلاب در سوم دی 1397 خورشیدی بر اثر بیماری طولانی مدت در 70 سالگی دیده از جهان فروبست و به دیدار حق شتافت.
3072/7132
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.