اخبار مرتبط

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز چهارشنبه در جلسه شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌ های قرآنی آذربایجان غربی افزود: در بعضی مساجد برخی افراد بدون تخصص اقدام به تفسیر قرآن کرده و براساس اطلاعات بسیار اندک مسائل شبهه انگیز مطرح می کنند.
وی به جشنواره های ملی آیات و کنگره سراسری عقیله العرب اشاره کرد و ادامه داد: جشنواره ها باید پرمحتوا و غنی باشد و تلاش شود در آنها از شاعران آیینی و صاحب نفس استفاده شود تا این جشنواره ها تاثیر لازم را داشته باشد.
وی تاکید کرد: مدیران و مسوولان باید آشنایی بیشتری با قرآن داشته باشند و حداقل بتوانند متن قرآن را بخوانند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هم با اشاره به تعیین راهبرد برای فعالیت‌های قرآنی در استان اضافه کرد: طی تفاهم نامه امضا شده بین استانداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، 10 میلیارد تومان برای فعالیت های قرآنی اختصاص یافته است.
حجت الاسلام ناصر خدایاری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درخصوص تربیت 10 میلیون حافظ قرآن در کشور بیان کرد: سهم آذربایجان غربی 400 هزار نفر است که از این تعداد، 300 هزار نفر برای شهرستان ها و 100 هزار نفر برای مرکز استان مشخص شده است.
وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی آیات در استان اظهار داشت: تبیین جایگاه پیامبر و عترت از دیدگاه قرآن، امر به معروف و نهی از منکر به عنوان وظیفه همگانی از منظر قرآن، وحدت و همگرایی و آفات واگرایی از منظر قرآن، آب مایه حیات از منظر قرآن، روش‌های درست خبرگیری و خبررسانی از منظر قرآن که امروزه رسانه‌ها با این آفت مواجه هستند، اقتصاد مقاومتی از دیدگاه قرآن، وظایف متقابل مردم و مسوولان از منظر قرآن، سبک زندگی و نهاد خانواده از منظر قرآن و نقش امیدآفرینی در زندگی مردم از دیدگاه قرآن که در شرایط کنونی جامعه بیشتر به آن احتیاج داریم و همچنین قرآن و عترت و مدافعان حرم از محورهای اصلی این جشنواره است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی ادامه داد: برگزاری سومین کنگره سراسری ادبی عقیلةالعرب به زبان ترکی آذری نیز در روز پرستار از دیگربرنامه هایی است که در 2 بخش برگزار می شود که بخش اصلی آن شامل فضایل و مناقب حضرت زینب(س) و نقش ایشان به عنوان پرستار در کربلا و بخش ویژه نیز مدافعان حرم است.
به گزارش ایرنا، در این جلسه از برخی فعالان قرآنی آذربایجان غربی تجلیل شد.
8135/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.