اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محبوب مهدویان روز شنبه در آیین گرامیداشت روز دانشجو افزود: 16 آذر یادآور روز نفرت جامعه علم و اندیشه از سیاست های استکبار جهانی و خروش دانشگاه و دانشگاهیان بر تبانی استبداد و استعمار برای تحقیر این ملت و این سرزمین است که نام و یاد آن را باید برای همیشه زنده نگه داشت.
وی با مروری بر کودتای 28 مرداد 1332و سقوط دولت دکتر مصدق اضافه کرد: به دنبال این حوادث، نهضت عظیمی در مقابل استبداد و استکبار شکل گرفت و دانشجویان به بازوی قدرتمند این جنبش تبدیل شدند.
وی با تقسیم بندی تحرکات استکبار جهانی با محوریت آمریکا به 2 بخش تبلیغ اسلام امریکایی و مقابله با جنبش های اسلامی بیان کرد: اسلام هراسی و تغییر مسیر بیداری مسلمانان، ایجاد داعش در سوریه و عراق و جنگ یمن نمونه های بارز تلاش استکبار در این مسیر به شمار می رود.
به گزارش ایرنا، اهدای جوایز و لوح تقدیر به دانشجویان برتر این دانشگاه و دانشجویان شرکت کننده در اردوهای جهادی، اجرای تئاتر طنز و فیلم مستند از دیگر بخش های این مراسم بود.
به گزارش ایرنا، روز 16 آذر /روزدانشجو/، به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رییس‌جمهوری وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ 16 آذر 1332 (حدود چهار ماه پس از کودتای 28 مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
7132/2093
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.