اخبار مرتبط

امام جمعه میاندوآب گفت: 16 آذر نشان دهنده خیزش جنبش دانشجویی در برابر استکبار جهانی است.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین حمید حسن زاده در خطبه های امروز نماز جمعه میاندوآب گفت: نقش جنبش دانشجوی در کشور ما بسیار پررنگ بوده و حتی در زمان طاغوت هم این جنبش نقش خود را در سال 1332 و زمان سفر معاون رئیس جمهور آمریکا نشان داد.
امام جمعه میاندوآب گفت: دانشجو از زمانی که دانشگاه تاسیس شده به رسالت خودش عمل کرده و همواره مطالبه گر بوده است و شهادت 3 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در قیام سال 1332 در راه عدالت خواهی موید این حرف است.
حجت الاسلام حسن زاده ادامه داد: جنبش دانشجویی همان روحیه انقلابی است که هر کجای کشور خلافی و یا بی عدالتی می بینند بلافاصله  بیانیه ای صادر می کند. خطیب نماز جمعه میاندوآب گفت: متاسفانه نداشتن بینش موجب می شود عدم رعایت حجاب توسط چند دانشجوی انگشت شمار را به همه دانشجویان نسبت دهند و این در حالی است که دانشجویان به طرف انقلابی گری و به طرف احیای عدالت و مقابله با استکبار جهانی حرکت می کند و باید حضور جوانان ونوجوانان را در اعتکاف های و شب های قدر و راهپیمایی ها ببیند که همه در جهت اهداف انقلاب است.
وی ادامه داد: سیر عظیم جنبش دانشجویی که از سال 1332 آغاز شده و رو به تعالی و انقلابی گری و نقش آفرینی در گفتمان انقلابی حرکت می کند و تولید موشک ها، کسب دانش هسته ای و علم نانوتکنولوژی همه در سایه این دانشجویان و فرزندان این مملکت بدست آمده است.
وی ادامه داد: کسب رتبه های برتر علمی مقاله نویسی در دنیا توسط دانشجویان ایرانی نشانه حرکت جنبش دانشجویی به سمت فتح قله های علمی است.
امام جمعه میاندوآب به نقش جنبش دانشجویی در عمران و آبادانی کشور هم اشاره کرد و گفت: نقش دانشجویان در توسعه و عمران و آبادانی مراکز آموزش کشور انکار ناپذیر است، تابستان اخیر بسیج دانشجویی در دورترین روستای میاندوآب برای یک خانواده ای بسیار فقیر یک ساختمان احداث کرد.
وی ادامه داد: زحماتی که در این 40 سال دانشجویان برای تحقق تمدن اسلامی کشیده اند ، حقیقتا ً قابل تقدیر و تحسین است که عزت کشور و پرچم کشور رو هر روز بالاتر برده اند.

حجت الاسلام حسن زاده لجبازی را عامل نابودی زندگی انسان برشمرد و گفت: همه می دانیم که ابلیس بعد از سالها عبادت به دلیل لجبازی از درگاه خداوند رانده شد و این موضوع بسیار باید در زندگی ما مورد تاکید قرار گیرد، هر کس بخواهد نیروی به درد بخوری برای آینده تربیت کند باید برای کودکان برنامه ریزی کند و دوران تحصیل پیش دبستانی و ایتدایی بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.