اخبار مرتبط

امام جمعه ماکو گفت: دانشجویان بصیرت سیاسی، دینی و پیروی از عقاید دینی را تقویت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی در بخشی از خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ماکو، ضمن تسلیت سالروز شهادت ۳ دانشجوی بیگناه به دست دژخیمان پهلوی، یاد و خاطره شهدای دانشجو را گرامیداشت و گفت: دانشجویان باید روحیه استکبار ستیزی را از آیات رحمانی قرآن استخراج کنند و در زندگی خود  ساری و جاری کنند.

وی در ادامه در تشریح خصایص جنبشهای دانشجویی افزود: دانشجو سد مستحکم دیکتاتوری و طرفدار عدالت است.

خطیب نماز جمعه ماکو با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کشور رسالت جنبش های دانشجویی خطیر است تصریح کرد: باید گفتمان انقلابیگری در جامعه فراگیر باشد تا سطح آگاهی و بصیرتی در جامعه تقویت شود.

وی یکی از ویژگیهای دانشجوی انقلابی را تحلیلگری موشکافانه و موضع گیری نسبت به مسائل سیاسی در کشور یاد کرد و افزود: دانشجویان باید در جنبشهای نرم افزاری، میدان دار باشند.

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی با اشاره به اینکه دانشجویان باید امروزه با آگاهی کامل قدم بردارند، تصریح کرد: مبادا رفتار ناآگاهانه دانشجویان زمینه ساز خودباختگی در برابر استکبار شود و زمینه  ساز افول آرمانهای مقدس اسلام و امام شوند.

وی با تاکید براینکه احزاب سیاسی در صدد شستشوی ذهنی دانشجویان انقلابی هستند تاکید کرد: مبادا هدف های اصیل زندگی برگرفته از اسلام ناب محمدی از یاد برود.

خطیب نماز جمعه ماکو با اشاره به اینکه خطر انحراف یکی از مهمترین خطرها برای یک دانشجو است تاکید کرد: راهکار مقابله با آن افزایش بصیرت سیاسی و دینی و پیروی از عقاید دینی است.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ماکو در تشریح جایگاه نماز در اسلام و اهمیت آن تصریح کرد: نماز تبلور عبودیت بندگیِ بندگان الهی است.

حجت الاسلام هاشمی افزود: نماز باید همواره در راس امورات قرار گیرد چرا که تنها راه استعانت از خداوند نماز است و چه شایسته است به صورت دسته جمعی باشد.

وی با عنوان اینکه نماز یک واجب شرعی و فریضه شرعی است تاکید کرد: نماز در هر مکان و زمان واجب است لذا باید این اصل در مدارس، دانشگاه و ادارات نهادینه شود.


انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.