اخبار مرتبط

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: گرایش افراطی به احزاب و تشکل ها از مهم ترین آسیب های جوامع دانشجویی امروز است.
حجت الاسلام جواد مجتهد شبستری درگفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی، ضمن تبریک ۱۶ آذر و روز دانشجو، گرایش بابیان اینکه افراطی به تشکل و انجمن ها یکی از مهم ترین خطراتی است که جوامع دانشجویی را تهدید می کند تصریح کرد: وابستگی به احزاب و تشکل ها نباید به گونه ای باشد که اصول و هنجاری های دینی و اجتماعی جامعه نادیده گرفته شود و دانشجویان نیز باید با بصیرت و نکته سنجی خود گرایش ها به احزاب و فعالیت تشکلاتی خود را در چارچوب مبانب ارزشی اسلام و هنجارهای دینی داشته باشند و از گرایش به گروه های افراطی بر حذر باشند.
وی مهم ترین رسالت دانشجو در درجه اول را جهاد علمی و تلاش برای رسیدن به مدارج عالی علمی و نیز تهذیب نفس برشمرد و تصریح کرد: در کنار اینها باید با بصیرت سیاسی خود حساسیت لازم نسبت به آرمان های انقلاب و مسائل روز جامعه داشته باشد و با روحیه پرسشگری و جوانی خود نسبت به رخداد های جامعه خود حساسیت لازم را داشته باشند.
حجت الاسلام شبستری پاسخگو بودن مسئولین را یکی از وظایف آن ها در قبال آحاد ملت به ویژه قشر دانشجو دانست و افزود: دولت مردان، مدیران و مسئولان کشور در قوای اجرایی، قضایی و مقننه باید به نقدهای دانشجویی و دانشگاهیان نه به دیده تهدید که به دیده فرصت نگاه کنند و با استفاده از گنجینه افکار و نقدهای ناصحانه جامعه دانشگاهی کشور نقاط ضعف خود را برطرف نموده و از آن ها در حل مشکلات و پیشبرد امور استفاده کنند.
وی قشر جوان و دانشگاهیان را موتور محرکه و پویایی و مطالبات دانشجویان ترجمان افکار عمومی جامعه توصیف و تصریح کرد: لازمه توسعه و پیشرفت هر کشوری بهره گیری از نیروی جوان، خلاق و با دانش آن کشور است که در کشور ما و در برخی زمینه ها توجه شایسته ای به این امر نشده است.
نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری فضای حاکم بر دانشگاه ها متأثر از فضای حاکم بر جامعه دانست وافزود: همچنان که مردم با وجود گذشت بیش از ۴۰سال از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به آرمان های انقلاب و حضرت امام(ره) اعتقاد و التزام دارند دانشجویان امروز نیز پرشور و شعورتر از همیشه به دنبال تحقق آرمان های انقلاب اسلامی در جبهه علم و دانش هستند.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.