اخبار مرتبط

مدیر شیلات و آبزیان آذربایجان غربی گفت : تکثیر و تولید 28 میلیون و 340 هزار قطعه لارو کپور ماهیان طی خرداد ماه سال جاری در مرکز ژنتیک شهید کاظمی پلدشت با موفقیت انجام شد.
به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی ، معصوم فصیح در جمع خبرنگاران افزود: در جریان این عملیات تعداد 7 میلیون قطعه انواع بچه ماهی کپور با ترکیب 4 درصد کپور معمولی، 43 درصد فیتو فاک ، 47 درصد بیگ هد و 6 درصد آمور تولید شد.
وی ادامه داد : این ماهیان بعد از طی دوره پرورشی و رساندن به اوزان 2 تا 10 گرم به منظور بازسازی ذخایر منابع ابی در دریاچه های پشت سد های استان از جمله سد ارس ، حسنلوی نقده ، شهید کاظمی بوکان ، سنجاق مهاباد و قره زمین شوط رهاسازی شدند.
فصیح خاطر نشان کرد: این امر سالانه توسط مدیریت شیلات و آبزیان استان انجام می گیرد که باعث حفظ ذخایر آبزیان منابع آبی و تثبیت اشتغال هزار خانوار صیاد می شود.
فصیح تکثیر و پرورش بچه ماهی در مرکز شهید کاظمی پلدشت و رها سازی آنها در منابع آبی استان را بسیار مهم برشمرد و تداوم آن را ضروری دانست و ادامه داد: مازاد تولید آبزیان استان به استانهای همجوار صادر و بخشی از آن نیز به مزارع بخش خصوصی تحویل داده می شود که مقدار 45 هزار قطعه لارو جهت رهاسازی در استخرهای ذخیره اب کشاورزی استان نگهداری شده است که در اردیبهشت ماه سال اینده به دارندگان استخرها تحویل داده خواهد شد.
انتهای پیام انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.