اکبر محمدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار قبضه اسلحه مجاز شکاری و پنج لاشه پرنده /اردک/ از متخلفان کشف و ضبط شده است.
وی ادامه داد: ادوات ضبط شده از متخلفان تا زمان صدور رای قطعی مراجع قضایی دراداره محیط زیست شهرستان نگهداری می شود.
وی از دوستداران طبیعت خواست تا در صورت مشاهده حیوانات آسیب دیده در طبیعت یا تخلف شکار مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست نقده اطلاع دهند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست نقده با اشاره به اینکه تالاب های این شهرستان برای زمستان گذرانی پرندگان مهاجر در آذربایجان غربی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بیان کرد: هر سال هزاران پرنده آبزی و کنار آبزی همراه پرندگان بومی در این تالاب ها مشاهده می شود.
محمدیان افزود: بیش از 40 گونه پرنده آبزی و کنار آبزی بر اساس بررسی‌ها در این تالاب ها شناسایی شده که بیشتر شامل انواع مرغابی، فلامینگو، کشیم، چنگر، اگرت سفید، حواصیل خاکستری، لک لک سفید، عقاب تالابی و چوپ پا است.
به گزارش ایرنا 17 تالاب فصلی و دایمی در شهرستان نقده وجود دارد که سالانه بیش از 10 هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومی در آن زندگی می کنند که از این تعداد، تالاب های درگه سنگی، حسنلو و یادگارلو جزو تالاب های بین المللی است.
آذربایجان غربی علاوه بر تالاب بزرگ پارک ملی دریاچه ارومیه، 30 تالاب فصلی و بین المللی دارد که همه ساله در ایام مختلف پرندگان بسیاری در این تالاب ها زمستان گذرانی می کنند.
9918/7129
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.