اخبار مرتبط

صادق قادری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون برنج تایلندی هومالی با نرخ هر کیلوگرم 59 هزار و 800 ریال و برنج تایلندی رده B با نرخ 46 هزار ریال توزیع می شود که با توجه به ذخیره مناسب، تقاضای بازار به هر میزان باشد امکان تامین آن وجود دارد.
وی ادامه داد: این برنج در سه منطقه اصلی سطح شهر در برخی فروشگاه های بزرگ به مردم عرضه می شود.
قادری اظهار داشت: مصرف کنندگانی که در مورد نحوه و قیمت توزیع آن شکایتی دارند، می توانند با شماره تلفن 124 تماس بگیرند و شکایت های خود را مطرح کنند.
وی با بیان اینکه دولت برای تامین کالاهای اساسی مردم هیچ مشکلی ندارد، افزود: غلات، مواد پروتئینی، روغن، حبوبات، مواد شوینده، لوازم خانگی برقی و قطعات خودرو از کالاهایی است که نسبت به افزایش قیمت آنها نظارت و بازرسی ویژه صورت می گیرد.
به گزارش ایرنا طبق آمارها در سال 96 بیش از یک میلیون و 200 هزار تُن برنج خارجی وارد کشور شد که عمده این واردات از هند بوده است.
همچنین مصرف سالیانه برنج کشور حدود سه میلیون تن است که 2.2 میلیون تن آن از محل تولیدات داخلی و مابقی از طریق واردات تامین می شود.
سیاست وزارت جهاد کشاورزی برای واردات برنج حمایت همزمان از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات کشاورزی و فراهم سازی شرایط برای مصرف برنج با قیمت مناسب برای همه اقشار جامعه است.
مهاباد با 237 هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی قرار دارد.
9903/3020/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.