اخبار مرتبط

نادر نانبخش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: افراد با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت و با پرداخت 10 هزار ریال صاحب دفترچه بیمه می شوند.
وی با اشاره به اینکه طرح بیمه سلامت یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید است، ادامه داد: هم اکنون 2 میلیون و 200 هزار نفر از جمعیت سه میلیون و 265 هزار نفری این استان با 61 درصد پوشش از خدمات بیمه سلامت استفاده می کنند.
وی اضافه کرد: یک میلیون و 880 هزار نفر از این تعداد در صندوق بیمه روستایی و عشایری و همگانی، 195 هزار نفر در صندوق بیمه کارکنان دولت، 20 هزار و 200 نفر در صندوق بیمه ایرانیان و مابقی در صندوق بیمه سایر اقشار عضو هستند.
مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بیمه شدگان بیمه سلامت می توانند از خدمات یکهزار و 700 پزشک و موسسه طرف قرارداد اداره نظارت و ارزشیابی این اداره کل بهره مند شوند، بیان کرد: این موسسه ها شامل آزمایشگاه، مرکز رادیولوژی، مرکز فیزیوتراپی، درمانگاه، بیمارستان، مرکز ام آر آی، مرکز جراحی محدود، داروخانه، هفت مرکز سی تی اسکن، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و مرکز سنگ شکن است.
نانبخش با اشاره به پرداخت سهم بیمه شدگان گفت: در بخش درمان سرپایی 30 درصد و در بخش بستری نیز 6 درصد از هزینه از سوی بیمار پرداخت شده و مابقی هزینه توسط بیمه سلامت تامین می شود.
وی اعلام کرد: شماره تماس 1666 بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.
به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال 1393 با اجرای طرح تحول نظام سلامت و تجمیع چند بیمه به ویژه بیمه خدمات درمانی و اقشار مختلف در کشور ایجاد شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.
9918/7129
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.