اخبار مرتبط

حامد پرورش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: زمینه احداث 2 باب مجتمع خدماتی نیز در شهرستان نقده فراهم شده و آماده واگذاری به سرمایه گذاران است.
وی بیان کرد: با هدف توسعه گردشگری در شهرستان نقده باید زیرساخت های لازم با همکاری سازمان های مرتبط در اطراف مناطق گردشگری این شهرستان فراهم شود.
وی ادامه داد: اقامتگاه های بوم گردی در روستاهای هدف گردشگری حسنلوی نقده و در مناطق نمونه گردشگری دریاچه سد حسنلو، تالاب سلدوز و آب معدنی شیخ معروف و مجاورت جاذبه های تاریخی و طبیعی راه اندازی شده است.
وی اضافه کرد: با بهره برداری از طرح های بوم گردی برای بیش از 20 نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد می شود.
وی ادامه داد: مناطق روستایی شهرستان نقده دارای ظرفیت های کم نظیر گردشگری است و از این مزیت ها می توان برای توسعه صنعت گردشگری استفاده کرد.
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نقده اضافه کرد: اقامتگاه های بوم گردی تمام خدمات هتل ها را با کمترین قیمت ارائه می دهند و گردشگران علاوه بر اقامت از محصولات لبنی، عسل روستایی و غذاهای محلی آنها استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی موجب اشتغالزایی برای روستاییان و ماندگاری آنان در روستاها می شود، ادامه داد: اقامتگاه های بوم گردی منبع درآمد مناسبی برای روستاییان بوده و درآمد حاصل از آن به مراتب بالاتر از کشاورزی است.
پرورش ادامه داد: فعالیت اقامتگاه های بوم گردی و اقامت گزینی گردشگران در این مکان ها سبب آشنایی بیشتر گردشگران داخلی و خارجی با فرهنگ اصیل روستایی این منطقه می شود.
به گزارش ایرنا شهرستان 125 هزار نفری نقده یکی از شهرهای جنوبی آذربایجان غربی بوده و در فاصله حدود 80 کیلومتری جنوب ‌شرق ارومیه واقع شده است.
آذربایجان غربی پیش از دارای پنج اقامتگاه بوم گردی در شهرستان های تکاب، سردشت و اشنویه بوده و با راه اندازی 18 اقامتگاه بوم گردی جدید در سال جاری تعداد این اقامتگاه ها به 23 واحد رسیده است.
9918/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.