اخبار مرتبط

رسول اکبری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح قرار بود در هفته دولت امسال به بهره برداری برسد که کمبود قطعات لازم برای تکمیل طرح‌های اجرایی و افزایش بی‌رویه قیمت‌ها اجازه این کار را نداد ولی تجهیزات مورد نیاز تامین و خریداری شده است.
وی ادامه داد: با اقدامات شبانه روزی پیمانکاران تا پایان دی سال جاری این طرح‌ به بهره‌برداری رسیده است و وارد فاز ارائه خدمت می شود.
وی اضافه کرد: بهره برداری از این تصفیه خانه یکی از مطالبه های اصلی ساکنان مساکن مهر است که عملیات اجرایی فاز اضطراری این طرح در سال 1394 برای جمعیت 45 هزار نفری آغاز شد.
مدیرعامل آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال در حال اجرا بوده است و 220 میلیارد ریال از این اعتبار در بخش تصفیه خانه و 90 میلیارد ریال در بخش شبکه جمع آوری فاضلاب هزینه می شود.
وی طرح فاضلاب شهرک گلمان ارومیه را از جمله مهمترین طرح های اجرایی در آذربایجان غربی عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه این شهرک از ابتدا سامانه فاضلاب نداشت، این سامانه طراحی و اجرا شد و در نوع خود طرحی بی نظیر به شمار می رود.
اکبری گفت: آبرسانی و جمع آوری فاضلاب در واحدهای مسکن مهر، اولویت این شرکت در شهرهای مختلف استان است و حتی در صورت اختصاص نیافتن بودجه نیز در این خصوص اقدامات لازم انجام می گیرد.
به گزارش ایرنا در حال حاضر 100 درصد جمعیت شهری آذربایجان غربی تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب شهری در حوزه آب و بیش از دو سوم این جمعیت نیز در حوزه جمع آوری فاضلاب تحت پوشش این شرکت قرار دارند.
8137/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.