اخبار مرتبط

قاسم جلیلی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: خلیفان، گوگ تپه، زرآباد، سیمینه، مرگنلر، سیلوانا، نازک علیا، نالوس، ایواوغلی، کشاورز، گردکشانه، باروق، قطور و دیزج دیز شهرهایی است که این دفترها در آنها راه اندازی می شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر بیش از 200 دفتر پیشخوان دولت در آذربایجان غربی فعال است و صدها خدمت شرکت های خدمات رسان و سازمان های دولتی را ارائه می دهد.
وی اضافه کرد: کوچک سازی بدنه دولت و کمک به خصوصی سازی، کاهش ایاب و ذهاب مردم به اداره های دولتی و خدمات رسانی به مردم در نزدیک ترین محل سکونت از نتیجه های ایجاد دفترهای پیشخوان دولت است.
وی بیان کرد: ایجاد دفتر پیشخوان دولت و فعالیت آن بر اساس اصل 44 قانون اساسی و تاکیدهای رهبر معظم انقلاب انجام شده است.
جلیلی نژاد ادامه داد: دفترهای پیشخوان دولت در راستای تحقق دولت الکترونیک راه اندازی شده است و باید از قابلیت های بالقوه ارائه خدمات و ظرفیت این دفترها برای تحقق اهداف دولت الکترونیک استفاده کرد.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات آذربایجان غربی گفت: دستگاه های مربوط باید با تعامل، مشکلات فراروی فعالیت این دفترها را مرتفع کنند زیرا رونق فعالیت دفترهای پیشخوان نقش پررنگی در ایجاد اشتغال پایدار ایفا می کند.
وی افزود: دفترهای پیشخوان دولت با ایجاد ارتباط موثر با سازمان ها و نهادهای دولتی باید تلاش کنند تا خدمات مطلوب به مشتریان ارائه کنند.
به گزارش ایرنا امروزه فناوری اطلاعات به عمده‌ترین محور تحول و توسعه تبدیل شده و دستاوردهای ناشی از آن چنان با زندگی مردم عجین شده است که بی توجهی به آن اختلال عظیمی در جامعه و رفاه و آسایش مردم به وجود می‌آورد.
دولت الکترونیک یا دولت دیجیتالی، به استفاده دولت از فناوری اطلاعات برای جابجایی اطلاعات بین مردم، سازمان‌ها، بازار و ارکان دیگر دولتی گفته می‌شود.
ایجاد دولت الکترونیک بهره وری داخلی را بهبود می بخشد و روندهای دولتی مردم گرا را برای مردم فراهم می کند.
دفاتر پیشخوان دولت در یک دهه گذشته در کشور راه اندازی شده و برخی از خدمات شرکت های خدمات رسان و دستگاه های اجرایی به این دفترها تفویض شده است.
آذربایجان غربی از جمله استان های موفق در این زمینه محسوب می شود.
8137/7129
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.