اخبار مرتبط

استاندار آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی ظرفیت ایجاد اشتغال برای صدهزار نفر در حوزه معدن را دارد.

به گزارش ایسنا منطقه آذربایجان غربی، در اولین روز از سفر محمد مهدی شهریاری به ماکو، محمدمهدی شهریاری با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع منطقه آزاد ماکو دیدار و گفت و گو کرد و در این دیدار با بیان اینکه هفت درصد معادن کل کشور در آذربایجان غربی قرار دارند ولی تنها در این زمینه برای پنج هزار و ۷۰۰ نفر اشتغال ایجاد شده است، تاکید کرد: این استان ظرفیت ایجاد اشتغال برای صدهزار نفر در حوزه معدن را دارد.

استاندار آذربایجان غربی، منطقه آزاد ماکو را انبار آب ایران عنوان کرد و گفت:‌ در شرایطی که در شهرهای جنوب استان بحران کم آبی وجود دارد منطقه آزاد ماکو دارای ذخایر عظیم آبی است و باید در تبدیل این منطقه به قطب کشاورزی کشور تلاش مضاعف کرد.

وی مشکلات اقتصادی فعلی را ناشی از جنگ تحمیلی اقتصادی عنوان کرد و این روند را فرصتی اجباری برای تولید، خلاقیت و خودباوری ملت ایران عنوان نمود.

استاندار آذربایجان غربی همچنین نقش مناطق آزاد و مخصوصا منطقه آزاد ماکو در عبور از بحران های اقتصادی جامعه بسیار مهم دانست و تصریح کرد:‌ فرصت سازی در این شرایط تهدید، کار شما فعالان اقتصادی و تولید کنندگان است و بدیهی است با صبر و متانت مردم اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

شهریاری با تاکید بر اینکه برای جذب سرمایه گذار خارجی باید جذابیت های بیشتری در عرصه های سرمایه گذاری نسبت به مناطق مشابه ایجاد کرد اظهار کرد: مناطق آزاد فرصت های خوبی را برای این منظور در اختیار سرمایه گذاران داخلی و خارجی قرارمی دهد.

شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود افزود:‌ آذربایجان غربی با پرداخت ۱۰۷ میلیارد تومان بهترین عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده و تا نیمه مرداد امسال رتبه نخست عملکرد در اجرای طرح اشتغال پایدار روستایی را به خود اختصاص داده است.


انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.