اخبار مرتبط

رییس انجمن خوشنویسان تکاب روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این برنامه در قالب همایش 'شعر و کتابت آئینی' با حضور جمعی از شعرا و هنرمندان این شهرستان در انجمن خوشنویسان برگزار شد.
رضا مدنی بیان کرد: 20 هنرمند خوشنویس این شهرستان در این همایش اشعاری از محتشم کاشانی، مولانا و شاعران معاصر در مدح و رثای امام حسین (ع) و مصیبت های اهل بیت (ع) را خطاطی و کتابت کردند.
وی افزود: هنرمندان خوشنویس این شهرستان با سبک های مختلف از جمله نستعلیق، ثلث و شکسته نستعلیق و بداهه نویسی بیش از 40 اثر خوشنویسی از اشعار مربوط به مدح و رثای حضرت سیدالشهدا(ع)، حضرت ابالفضل العباس و یاران با وفای ایشان در صحرای کربلا خلق کردند.
مدنی ادامه داد: قطعاتی همچون ' باز این چه شورش است که در خلق عالم است' از محتشم کاشانی و اشعار معروف مورد استفاده در مداحی موذن زاده اردبیلی مانند ' حسینه یرلر آغلار گوءلر آغلار' در این همایش هنری توسط هنرمندان خوشنویس تکاب کتابت شد.
وی افزود: نمایشگاهی از آثار خلق شده در همایش کتابت اشعار آئینی در انجمن خوشنویسان تکاب دایر شده است و تا پایان دهه اول محرم پذیرای علاقه مندان خواهد بود.
مدنی بیان کرد: جمعی از شعرا و اعضای انجمن شعر و ادب فانوس تکاب نیز در این مراسم معنوی به شعرخوانی و مدیحه سرایی به مناسبت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرداختند.
به گزارش ایرنا، تکاب در زمینه هنر خوشنویسی از شهرهای مطرح کشور است و در کنار شهر قزوین از قطب های اصلی تولید آثار فاخر و ماندگار خوشنویسی به شمار می رود.
هم اکنون بیش از70 هنرمند خوشنویس برجسته با درجه های مختلف هنری در تکاب فعالیت می کنند و انجمن خوشنویسان این شهرستان از تشکل های فعال هنری استان آذربابجان غربی است.
تاکنون چند هنرمند خوشنویس با درجه استادی از جمله مرحوم 'اباصلت صادقی' از تکاب به جامعه هنری کشور معرفی شده اند و آثار هنری خوشنویسان تکاب در نمایشگاه های معتبر استانی و کشوری به نمایش درآمده است.
7514/6185/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.