اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید، شور و نشاط به این مرکز آموزشی بازگشته اما روند کند ثبت نام و قطع و وصل شدن های پی در پی سامانه، این نشاط را به کام دانشجویان این دانشگاه تلخ کرده است؛ ورودی نامناسب، کوچک بودن فضای آموزشی، نبود تابلوهای راهنما در مسیر و پارکینگ مناسب نیز از جمله دیگر مشکلات دانشجویان و اولیای آنان در زمان ثبت نام به شمار می رود.
یکی از دانشجویان پذیرفته شده در رشته مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی ارومیه که به همراه پدر و برادرش از آمل برای ثبت نام آمده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: ساعت 17 روز گذشته از آمل به سمت ارومیه حرکت کردیم و ساعت 9 صبح به محل دانشگاه رسیدیم؛ پروسه سه ساعته ثبت نام و سفر شبانه هم خستگی مضاعفی در ما ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به دور بودن شهرستان محل زندگی، مجبور شدیم شبانه به سمت ارومیه حرکت کنیم تا در زمان مقرر در دانشگاه حضور داشته باشیم؛ این مشکلات در صورت وجود یک سامانه ثبت نام اینترنتی به راحتی قابل حل بود.
این دانشجوی رشته مهندسی صنایع در پاسخ به این سوال که چرا دانشگاه صنعتی ارومیه برای تحصیل انتخاب کرده است؛ گفت: با توجه به رتبه ای که در آزمون کنکور کسب کرده بودم و انتخاب هایی که داشتم، تصاویر موجود در سایت این دانشگاه توجه مرا از نظر محیط آموزشی به خود جلب کرد اما این تصاویر به دور از واقعیت بود.
یک دانشجوی دیگر هم که حاضر به معرفی خود نشد، به خبرنگار ایرنا گفت: فضای موجود و به ویژه ورودی این مرکز اصلا شبیه دانشگاه نیست و حس ناخوشایندی در دانشجویان جدید الورود ایجاد می کند.
وی که در روز ثبت نام از تلاشش برای منتقل شدن به یک واحد دانشگاهی دیگر سخن می گفت، افزود: دانشگاه ارومیه ساختمان های آموزشی متعددی دارد اما محیط دانشگاه صنعتی فاقد استانداردهای لازم است.
یکی دیگر از قبولی های دانشگاه صنعتی ارومیه که در رشته مهندسی برق پذیرفته شده بود با اشاره به اینکه در فرآیند ثبت نام با مشکل خاصی مواجه نبوده است، گفت: دست اندرکاران ثبت نام دانشجویان را در طی مراحل مختلف ثبت نامی به خوبی راهنمایی می کنند و این امر از سردرگمی دانشجویان جلوگیری می کند؛ تنها مشکل موجود ازدحام بیش از حد برای ثبت نام است که موجب خستگی کارکنان و اتلاف وقت دانشجویان می شود.
دانشجوی دیگری که از یکی از روستاهای مهاباد برای ثبت نام در رشته مهندسی صنایع به دانشگاه صنعتی ارومیه مراجعه کرده بود از کند بودن سیستم اتوماسیون ثبت نام دانشگاه گفت و افزود: سامانه کند و با قطع و وصل پی در پی روبرو است و اپراتورها به ما می گویند که باید صبر کنید تا شبکه وصل شود؛ این مشکلات صف های طولانی را در پشت باجه ها ایجاد کرده است.
وی درباره نحوه اسکان و ارایه خوابگاه افزود: خوشبختانه خوابگاه هایی که برای اسکان دانشجویان در نظر گرفته شده طبق اظهارات مسوولان دانشگاه تازه تاسیس می باشد؛ در فرآیند اسکان با مشکلی مواجه نشدم اما معیار گزیش برای اتاق های 2، چهار یا 6 نفری مشخص نیست.
تلاش خبرنگار ایرنا برای مصاحبه با مسوولان این دانشگاه نیز به نتیجه نرسید و مسوولان روابط عمومی دانشگاه، نامه نگاری را لازمه گفت و گوی خبرنگاران با مسوولان این مرکز دانست؛ این در حالی است که پاسخگویی جزو وظایف مسوولان به شمار می رود و اصحاب رسانه بدون محدودیت با مدیران رده بالای نظام نیز فرصت مصاحبه پیدا می کنند.
7125/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.