اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بسیج که شجره طیبه بنیان گذاشته شده توسط امام راحل است، در چهل سال گذشته همواره یکی از ارکان اقتدار مردمی، همدلی و اتحاد ملت در برابر هجمه های دشمنان بوده و این امر را در عرصه های مختلف به خوبی نشان داده است.
بسیج مردم در جبهه و پشت جبهه برای دفاع از کیان اسلامی در هشت سال دفاع مقدس، بسیج سازندگی در دوران پس از جنگ تحمیلی، بسیج علمی در راستای توسعه علمی و ایجاد زیرساخت های فناوری و بسیج جوانان و نوجوانان برای نشان دادن اقتدار کشور در عرصه های مختلف از جمله جلوه های حضور گسترده این نیروی مردمی در سطح کشور به شمار می رود.
در این مدت، بسیجیان با شور و شوق بسیار زیاد در رزمایش های مختلف شرکت کرده و اقتدار و وحدت مردم در ایران اسلامی را به رخ جهانیان کشیده اند.
در رزمایش محمدرسول الله (ص) هم که همزمان با سراسر کشور در آذربایجان غربی در حال برگزاری است، بسیجیان عاشورایی به خوبی اقتدار خود را در سایه عشق به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و وجود مقدس حضرت پیامبر (ص) نشان می دهند.
در این رزمایش علاوه بر نشان دادن ظرفیت های رزمی و پشتیبانی بسیجیان در عرصه های مختلف، اقدامات ابتکاری بسیار خوبی نیز در حوزه خدمت به مردم به ویژه در مناطق محروم انجام شد که جایگاه بسیج را بیش از پیش نمایان کرد.
حضور در مناطق محروم و روستایی برای عمران، آبادانی، ارائه خدمات بهداشتی و تحصیلی، برگزاری طرح ابتکاری و قابل توجه شیفت خدمت توسط بسیجیان کارگر و همچنین برگزاری رزمایش خدمت کارمندان در مناطق محروم و راه اندازی میز خدمت برای این اقشار از جمله دیگر اقدامات بسیجیان در قالب رزمایش محمد رسول الله (ص) بود.
این اقدامات با محوریت محرومیت زدایی در کشور به ویژه در برهه کنونی که دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی به خیال خام خود، سعی در زدن تیشه بر ریشه انقلاب اسلامی دارند و برای اثرگذاری در ارتباط بین مردم و نظام اسلامی تلاش می کنند، می تواند زمینه رضایت بیشتر مردم را فراهم کند و سرمایه اجتماعی را بالاتر ببرد.
البته در این راستا همراهی نهادهای مختلف و اطلاع رسانی در خصوص اجرای طرح های بسیجیان در نقاط مختلف می تواند اثرگذاری بیشتر آن را موجب شود و موجبات یاس روزافزون دشمنان را فراهم کند.
مرحله نخست این رزمایش از نهم شهریور ماه جاری با اعزام گروه های جهادی به مناطق محروم آغاز شد؛ در این مرحله از رزمایش 320 گروه جهادی با شرکت 6 هزار و 500 دانشجو و دانش آموز حضور دارند و تا 29 شهریور به خدمات رسانی ادامه می دهند.
مرحله دوم رزمایش طی روزهای 22 و 23 شهریور با اعلام رمز ' لبیک یا حسین' توسط سردار حبیب شهسواری و با حضور بسیجیان 37 گردان بیت المقدس در 17 شهرستان آذربایجان غربی آغاز شد؛ این مرحله از رزمایش در ارومیه با تجمع بسیجیان در خیابان امام خمینی (ره) ارومیه آغاز شد و با اعزام به اردوگاه‌های آموزشی جهت کسب آموزش‌های مختلف سیاسی، عقیدتی، اصول تاکتیک و ضد تاکتیک و رزمی به صورت علمی و عملی ادامه یافت.
مرحله سوم این رزمایش نیز از پنجم مهرماه امسال در هفته دفاع مقدس و با تجمع 40 هزار نفری بسیجیان گردان های بیت المقدس در ورزشگاه تختی ارومیه اجرا می شود.
این رزمایش یادآور اعزام 100 هزار بسیجی کشور به جبهه های نبرد حق علیه باطل در سال 1365 شمسی است.
** خبرنگار ایرنا مرکز آذربایجان غربی
2093/3072
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.