اخبار مرتبط

ناصر قره پاپاق روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پرداخت 50 درصد از بهای گندم خریداری شده از زارعان ادامه دارد و مابقی مطالبات تا اواخر شهریور ماه جاری به کشاورزان پرداخت می شود.
وی ادامه داد: این میزان گندم توسط شرکت غله و اداره تعاون روستایی از کشاورزان خریداری شده است و با این آمار میزان خرید گندم طی سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته با رشد بیش از 50 درصدی مواجه است.
وی بیان کرد: سطح زیر کشت گندم در شهرستان نقده حدود 25 هزار هکتار است که از این میزان 17 هزار هکتار به صورت دیم و هشت هزار هکتار آبی است.
مدیر جهاد کشاورزی نقده اضافه کرد: پیش بینی ما برای برداشت گندم در سال جاری محقق شده و به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شده است.
قره پاپاق افزود: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم با چهار درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید حداکثر تا 2 درصد سن زدگی و رطوبت 12 درصد، 13 هزار ریال تعیین شده است.
به گزارش ایرنا کاشت گندم در سال جاری نیز از 15 مهرماه آغاز می شود.
سالانه حدود 600 هزار تن گندم مازاد بر مصرف از زارعان به صورت تضمینی خریداری می شود و سطح زیر کشت گندم در سال زراعی جاری حدود 368 هزار هکتار است.
آذربایجان غربی دارای 700 هزار تا یک میلیون هکتار اراضی قابل کشت است که 50 درصد آن سالانه به کشت گندم اختصاص می یابد.
این استان با وجود کشت سنتی در بخش تولید گندم جزو 10 استان برتر است و می توان با بکارگیری فناوری های نوین در مراحل کاشت، داشت و برداشت گندم به نتایج مطلوب تری در بهره وری دست یافت.
بزرگترین گند مزارهای آذربایجان غربی در شهرستان های ارومیه، بوکان، میاندوآب، نقده، پیرانشهر، مهاباد و شاهین دژ قرار دارد.
8135/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.