اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سکینه رستمی روز شنبه در دومین جلسه کارگروه پسماند مهاباد افزود: تلفیق سایت های زباله شهرهای مختلف توسط اداره کل امور شهری استان برای کم شدن میزان هزینه های دفن زباله، نگهداری و جلوگیری عوارض زیست محیطی برای تمامی شهرهای استان الزامی شده است.
وی ادامه داد : 44 شهر استان باید در 9 منطقه زباله های خود را جمع آوری و به صورت مشترک از این سایت ها استفاده کنند.
وی اضافه کرد: مکان جدید سایت های زباله باید برای توسط کارشناسان مربوطه در استانداری آذربایجان غربی و سازمان حفاظت محیط زیست تایید نهایی شود.
فرماندار مهاباد نیز در این جلسه گفت: سایت زباله شهری مهاباد حداکثر تا 9 ماه دیگر ظرفیت زباله این شهر را دارد و لازم است در اولین فرصت مکان جدیدی برای این منظور تعیین شود.
ایرج شجاعی افزود: سایت زباله فعلی مهاباد در منطقه سیدآباد از لحاظ بهداشتی در شرایط مطلوبی نیست و بیش از 20 سال است که از آن استفاده می شود.
وی ادامه داد : مطالعات سایت جدید در سه راهی ترشکان در مراحل پایانی خود قرار دارد و باتوجه به این اینکه این مکان در 20 کیلومتری مهاباد و 25 کیلومتری میاندوآب قرار دارد می تواند بهترین مکان برای احداث سایت زباله جدید این 2 شهر باشد.
مشکل پسماند از جمله مهمترین مشکلات مدیریت شهری در کشور است که با وجود ورود تکنولوژی های نوین در خصوص تبدیل پسماند، هنوز جای خود را در کشور باز نکرده است.
9903/3020/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.