اخبار مرتبط

محمدرضا صادقیان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این صیادان متخلف از شهرهای همجوار به تکاب آمده بودند که مجوز صید نداشته و در دریاچه سد ساروق با استفاده از قایق چوبی و تور، ماهیگیری می کردند.
وی اضافه کرد: این متخلفان پس از تعقیب و گریز، توسط ماموران یگان حفاظت محیط زیست دستگیر و از آنان یک قایق چوبی، تور ماهیگیری و مقداری ماهی کشف و پرونده آنان به مراجع قضایی ارسال شد.
وی با اشاره به اینکه هرگونه صید ماهی و آبزیان در حریم حفاظتی و دریاچه پشت سد ساروق و انداختن تور در محدوده این رودخانه و شعبه های آن ممنوع است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون 30 نفر شکارچی و صیاد متخلف در سطح این شهرستان توسط یگان حفاظت محیط زیست شناسایی و دستگیر شده اند.
وی بیان کرد: منطقه شکار ممنوع 'بیان' در 40 کیلومتری حدفاصل شهرستان های تکاب و شاهین دژ و قسمتی از منطقه 'انگوران' در نزدیکی شهرستان زنجان از مناطق حفاظت شده شهرستان تکاب است.
به گزارش ایرنا، سد مخزنی ساروق (گوگردچی) بر روی رودخانه 'قراقیه' در 18کیلومتری شهرستان تکاب ساخته و عملیات بهره‌برداری آن از سال 1388 آغاز شده است.
این سد با هدف تأمین آب شرب و صنعت شهرستان تکاب به میزان 10میلیون مترمکعب در سال و نیز تأمین آب 5500 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به میزان 41 میلیون مترمکعب در سال، ساخته شده و اکنون آب شرب ساکنان شهر تکاب از این سد تأمین می‌شود.
شهرستان تکاب با 81 هزار نفر جمعیت در منطقه ای کوهستانی و سردسیر در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.
7514/6185/2093
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.