اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محسن نریمان روز دوشنبه در مذاکره با اعضای هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه در تبریز با اشاره به برنامه های جدی ارس برای افزایش روابط با کشورهای دوست و همسایه، گفت: اقدامات لازم از جمله تقویت و احداث راه های زمینی و هوایی برای توسعه همکاری های اقتصادی با ترکیه درحال انجام است.
وی با اشاره به برنامه های زیربنایی منطقه آزاد ارس در حوزه تزانزیت، گفت: با همکاری وزارت راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و مناطق آزاد ارس و ماکو، مطالعات خط آهن جلفا - چشمه ثریا - ترکیه در حال اجرا است.
نریمان با اشاره به ظرفیت های ارس در زمینه سرمایه گذاری شرکت های ترک، خاطرنشان کرد: مزیت های قانونی و مشوق های ارایه شده در منطقه آزاد ارس موجب فعالیت سرمایه‌گذارانی از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و ترکیه در ایران شده است.
وی با بیان اینکه طرح توجیهی فرصت های سرمایه گذاری در ارس برای ارایه به فعالان اقتصادی ترکیه آماده شده است، اظهار داشت: ما با آغوش باز آماده تعریف فرصت های جدید سرمایه گذاری و بررسی در کارگروه‌های مشترک اقتصادی هستیم.
رئیس هیات مدیره سازمان منطقه آزاد ارس اضافه کرد: وضعیت صنعتی و تجاری و موقعیت استراتژیک جغرافیایی ارس به اهداف کوداکا نزدیک است و می توانیم همکاری های مشترک تجاری و صنعتی را در برنامه کاری دو سازمان قرار دهیم.
وی تاکید کرد: جاذبه های گردشگری ارس زمینه خوبی برای جذب سرمایه گذاران صنعت توریسم ایجاد کرده است.
نریمان در این نشست با اشاره به اهداف مشترک ایران و ترکیه در حوزه اقتصاد، گفت: هر دو کشور ترکیه و ایران نشانه حملات آمریکا در موضوع تحریم ها شده اند و برای مقابله با این تحریم ها باید همکاری بیشتری باهم داشته باشیم.
مسئول هیات آژانس توسعه آناتولی شمال شرقی ترکیه ( کوداکا ) نیز آمادگی این هیات را برای سرمایه گذاری در حوزه های معدن، بهداشت و درمان اعلام کرد.
6120/3071
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.