اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مجید خدابخش روز شنبه در جلسه کمیسیون تنظیم بازار آذربایجان شرقی، اظهار داشت: با توجه به کمبود گونی آرد، پتروشیمی‌ها موظف به تأمین مواد اولیه کارخانه‌های گونی‌بافی آرد هستند.
وی با اشاره به اینکه طبق اعلام مراجع رسمی در حال حاضر 25 قلم کالا از طریق ارز 4200 تومانی تأمین می‌شود، تاکید کرد: ما باید بخش عرضه و تقاضا را به‌دقت رصد کنیم تا شاهد احتکار این کالاها توسط واردکنندگان نباشیم.
خدابخش برخورد جدی با متخلفان اقتصادی و بخصوص کسانی که اقدام به احتکار کالاهای اساسی می‌کنند را ضروری دانست.
وی گفت: طی هفته گذشته تأمین دیگر کالاها با ارز بازار ثانوی آزاد اعلام‌شده است و امیدواریم در این بخش دیگر مشکلی وجود نداشته باشد.
استاندار آذربایجان شرقی در خصوص افزایش قیمت‌ها در برخی از کالاها نیز اظهارداشت: در بخش کالاهای اساسی ما از قیمت‌های مصوب کشوری پیروی می‌کنیم و این ستاد در استان‌ها در خصوص قیمت‌گذاری اختیاراتی ندارد.
وی ادامه داد: هفته گذشته شاهد بودیم که با پیگیری‌های جدی مراجع مربوطه چندین مورد از موارد احتکار و مشکوک به احتکار شناسایی و فرایند عمل به‌صورت گزارش‌های مکتوب و تصویری در رسانه‌های جمعی منتشر شد که این اقدام اثرات روانی بسیار خوبی در بین مردم داشت.
استاندار آذربایجان شرقی خواستار همکاری گمرک در ترخیص مواد اولیه وارداتی شد و افزود: امروز در شرایط فوق‌العاده‌ای قرار داریم و در این وضعیت نباید به دنبال ماده و تبصره باشیم و در خصوص واردات مواد اولیه در کمترین زمان ممکن باید این مواد در اختیار تولیدکننده قرار گیرد.
6120/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.