اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی دارابی روز شنبه در جلسه تودیع و معارفه مدیران کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی اظهار داشت: امروز نسل سوم و چهارم با تحصیلات خوب برای اداره کشور آماده اند و باید جوانان بدانند که این راه 40 ساله را برغم تحریم ها و جنگ هشت ساله چگونه طی کرده ایم.
وی با تاکید بر لزوم گرامیداشت باشکوه چهلمین سال پیروزی انقلاب در صدا و سیما خاطرنشان کرد: این توطئه ها و تحریم ها چیز جدیدی نیست؛ در گذشته شدیدتر هم بود اما چیزی که امسال بیشتر رخ نمایی می کند مساله جنگ روانی و عملیات روانی دشمن است.
دارابی گفت: امروز باید توجه شود که رسانه ها متنوع و متکثر شده اند و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به مثابه ابر رسانه در عرصه رسانه قدرت نمایی و شایعات بسیاری را مطرح می کنند که باید صدا و سیما در برابر آنها اخبار صحیح را به مردم برساند.
وی با بیان اینکه دشمنان تلاش می کنند که اعتماد بین مردم و مسئولان را قطع کنند، افزود: خوشبختانه در کشور فضای همدلی و همگرایی خوبی برقرار است و در استان آذربایجان شرقی این وحدت مثال زدنی است.
معاون امور استان های صدا و سیما با بیان اینکه باید از دانش پیشکسوتان استفاده کنیم، گفت: امسال در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب از تمام وزرا و استانداران اول انقلاب تاکنون فارغ از گرایش های سیاسی برای تبیین کارنامه انقلاب دعوت می شود.

**مدیران به جامعه امید دهند
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز نیز با پرسش اینکه کدام مدیر شایسته نظام اسلامی است، گفت: یکی از ویژگی های مدیران شایسته، رعایت عدالت و معنویت و تقوی الهی است.
حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم، کاهش تقوای الهی در بین برخی از کارگزاران را آفت دانست و افزود: ریشه اصلی مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه کاهش تقوی الهی است.
وی روحیه جهادی و خدمتگزاری بی منت را لازمه هر مدیر ذکر کرد و گفت: مدیر شایسته کسی است که روحیه عافیت طلبی نداشته و برخوردار از روحیه جهادی در عرصه مدیریت باشد.
امام جمعه تبریز، برخورداری از روحیه انقلابی، ولایت مداری، نقدپذیری، مبارزه با فقر و فساد را از دیگر ویژگی های مدیر شایسته دانست و خاطرنشان کرد: مدیران باید شرح صدر داشته و نقد را با آغوش باز بپذیرند.
حجت الاسلام آل هاشم، مقاوم بودن در برابر تهدیدات دشمنان و ضداشرافی گری را از ویژگی های بعدی مدیر شایسته برشمرد و گفت: مدیر شایسته باید دلسوز و کارآمد بوده و در کنار مردم باشد.
وی به مدیران جدید توصیه کرد کارهای شایسته مدیر قبلی را در بین همکاران مطرح کنند.

** 250 طرح آماده بهره برداری است
مدیرکل سابق صداوسیمای آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه بیش از۲۵۰ برنامه آماده بهره‌برداری است، گفت: تا پایان 1394 پنجاه ایستگاه دیجیتال داشتیم و امروز ۱۸۲ ایستگاه دیجیتال به بهره برداری می‌رسد و پنج راه دسترسی به چندین ایستگاه نیز آماده شده است.
سیدمحسن لطیفی با بیان اینکه پنج ایستگاه متوسط قدرت تا پایان شهریور به بهره برداری می رسد، افزود: ساخت سریال «روزهای بی‌قراری ۲» آغاز شده است که زیبایی شهر تبریز و ظرفیت‌های آن در حوزه چرم و کفش در این سریال به نمایش در می آید.
وی با اشاره به اینکه سریال ۱۳ قسمتی «جلال» برای چهل سالگی انقلاب در حال پیش تولید است، اظهار داشت: بیش از ۳۰ مستند با موضوعات مختلف مانند شهدای مدافع حرم، در حال ساخت است.

** مدیران انتقاد را تخریب تلقی نکنند
مدیر کل جدید صداوسیمای آذربایجان شرقی نیز با بیان اینکه از مدیران استان خواهش می کنم که گزارش های انتقادی را به منزله تخریب تلقی نکنند، افزود: تقویت گروه های مرجع و افزایش رضایت عمومی از شبکه استانی از مهم ترین رویکردهای ما است.
مرتضی صفری با بیان اینکه ورود هوشمندانه به عملیات جنگ روانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: با وحدت بین جناح‌ها، مردم و مسئولان باید در این جنگ روانی ایجاد شده مقاوم باشیم، زیرا صدا و سیما نقش پررنگی در این امر دارد.
وی با بیان اینکه در فضای جدید ایجاد شده هر کسی با یک بسته اینترنت یک رسانه است، گفت: جذابیت‌های رسانه‌های نوین و تغییر ذائقه مخاطبان جدید و اقناع آنها معادله‌ای را شکل می‌دهد که ما مدیران رسانه باید دید دیگری داشته باشیم.
صفری خاطرنشان کرد: باید با روش‌های آینده‌پژوهی، خود را در سبد نقد و بررسی روزانه مخاطبان نگه داریم.
مدیرکل جدید صدا و سیمای آذربایجان شرقی با اشاره به تنوع و تکثر رسانه ها در دنیای امروز گفت: هیچ خبری را نمی‌توان از چشم و گوش مردم پنهان کرد، پس چه بهتر که این کار در رسانه ملی ایجاد شود.
وی از ساخت برنامه برای ۱۰ هزار شهید استان نیز خبر داد و افزود: تبریز و استان آذربایجان‌شرقی محل پرورش شاعران نامی چون خاقانی، نظامی، شبستری، پروین اعتصامی و اسلام‌شناسان برجسته ای نظیر علامه طباطبایی،جعفری، شهدای محراب و سایر علما و بزرگان است که مسئولیت‌ها را سخت‌تر می‌کند.
در این آیین مرتضی صفری به عنوان مدیر کل جدید صدا و سیمای آذربایجان شرقی منصوب و از خدمات محسن لطیفی، مدیر کل سابق این نهاد، تجلیل شد.
6132/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.