اخبار مرتبط

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی گفت: برنامه‌ها و اقدامات مبارزه با اعتیاد باید اجتماعی محور باشد و مردم نیز به صورت جدی در این برنامه ها مشارکت داشته باشند چرا که بدون حضور مردم این معضل حل نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا؛ رحیم شهرتی‌فر در جلسه کمیته تبیین ویژه برنامه‌های هفته مبارزه با موادمخدر، با اشاره به اهمیت آموزش در زمینه اعتیاد و موادمخدر اظهار کرد: دستگاه‌ها آموزش‌های مربوط به اعتیاد و مبارزه با موادمخدر را سرلوحه برنامه‌های خود قرار دهند و با هم‌فکری و با حضور کارشناسان متخصص، کارگاه‌های آموزشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر برگزار شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی عنوان کرد: به منظور غنی‌سازی اوقات فراغت و افزایش نشاط اجتماعی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و دستگاه‌های متولی در تابستان امسال همچنین در هفته مبارزه با موادمخدر باید فعالیت‌های هنری در این زمینه را انجام دهند و برای اجتماعی کردن موضوع مبارزه با موادمخدر باید از زبان هنری استفاده شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان ‌شرقی با اشاره به برگزاری طرح کرامت در ۶ منطقه تبریز، ابراز کرد: در هفته مبازره با موادمخدر در ۱۵ محله استان برنامه‌های خاصی به صورت جدی برگزار خواهد شد.

شهرتی‌فر، به لزوم استفاده از خانه‌های سلامت شهرداری اشاره کرد و خاطر نشان کرد: از مجموعه شهرداری انتظار داریم در ۱۷ مرکز سلامت در طول هفته مبارزه با موادمخدر برنامه‌های متنوعی را اجرا کنند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی هم در این جلسه گفت: هدف‌گذاری سند ملی ارائه شده در زمینه اعتیاد و مبارزه با موادمخدر با رویکرد اجتماعی کاهش 25 درصدی اعتیاد در کشور تا پایان برنامه ششم توسعه است که به منظور پیشبرد اهداف سند ملی برای 37 دستگاه برنامه عملیاتی تعریف شده است.

مهدوی با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه افزایش آگاهی مردم تصریح کرد: انسان سالم محور توسعه جامعه است، بنابراین با توجه به مسائل ورزشی مانند دوچرخه‌سواری، کوه‌نوردی خانوادگی و ورزش‌های متعدد در این زمینه تاثیر بسیاری دارد.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.