اخبار مرتبط

اشتفان شولتز روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی افزود: به اعتقاد ما ایران باید از یک تضمین جامع، فراگیر و غیرقابل گذشت برخوردار باشد تا از منافع اقتصادی برجام بهره مند شود.
وی ادامه داد: آنچه مهم است نشان دادن اراده قوی دولت اتریش برای ادامه هر چه بهتر روابط اقتصادی با دولت ایران است.
شولتز اظهار داشت: با توجه به تصمیم رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج از برجام، اکنون در مقطع حساس و دشواری قرار داریم و دولت اتریش با کمک شرکای اروپایی راهکاری برای مصون ماندن شرکت های اروپایی از عواقب حقوقی آن تلاش می کند.
وی اضافه کرد: آنچه که در گام نخست می توانیم انجام دهیم متمرکز شدن بر همکاری های آموزشی است که نمی تواند مشمول تحریم ها شود.
سفیر اتریش در ایران افزود: کار سختی را پیش رو داریم و انتقال دانش بستر سرمایه گذاری ها را به نفع دو کشور ایجاد می کند.
وی با اشاره به اهداف سفر خود به استان آذربایجان شرقی، گفت: رایزنی های خوبی در حوزه علمی و اقتصادی در آذربایجان شرقی انجام شده و مایل به توسعه همکاری ها هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار با اظهار امیدواری به اینکه ضمانت های لازم برای ادامه برجام از سوی اروپا ارائه شود، خاطر نشان کرد: ترامپ کاری کرد تا دنیا متوجه شود رئیس جمهوری آمریکا قوانین و معاهدات را در اقدامی که حقوقی نبود زیر پاگذاشت.
مجید خدابخش با اشاره به سفر وزیر امور خارجه ایران به اروپا، گفت: ظریف با توجه به سیاست های مسوولان کشور در حال مذاکره با طرف های برجام است و در صورت ارائه تضمین های لازم از سوی اروپا، برجام بدون آمریکا ادامه حیات می دهد.
وی همچنین به ظرفیت ها علمی، اقتصادی و گردشگری آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: آماده توسعه همکاری ها با کشور اتریش هستیم.
خدابخش ادامه داد: تبریز به دنبال ایجاد قطب سوم خودروسازی کشور در این منطقه است و می توانیم در این حوزه با اتریش روابط خود را توسعه دهیم.
/3071/6120/6183
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.