مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به انجام عملیات شش ساعته برای اطفای حریق در یک کارگاه تولیدی کفش در جاده کندرود، گفت: خوشبختانه آتش سوزی در این کارگاه خسارت جانی نداشت و با تلاش نیروهای آتش نشانی حریق خاموش شد.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، آتش پاد داوود طالب نژاد در این خصوص اظهار کرد:  بامداد امروز (جمعه) با اعلام وقوع این حادثه، آتش نشانان ایستگاه شماره 9 به محل حادثه شتافته و شاهد زبانه کشیدن شعله‌های آتش از کارگاه شدند که بلافاصله عملیات اطفاء حریق را آغاز کردند.
وی ادامه داد: با توجه به شدت حریق، حرارت بیش از حد واحتمال سرایت آتش سوزی به کارگاه‌های مجاور، گروه‌های حریق ایستگاه‌های شماره 5 و 7 نیز به محل حادثه شتافته و به یاری آتش نشانان ایستگاه شماره 9 شتافتند.
طالب نژاد درباره عملیات ایمنی آتش نشانان اظهار کرد: آتش نشانان حاضر در محل با ایجاد هماهنگی عملیاتی و با بهره‌گیری از تجارب قبلی، هدف پیشگیری، کنترل و عدم سرایت حریق به کارگاه‌های مجاور را در پیش گرفتند و گروهی دیگر نیز عملیات مهار و اطفاء حریق کارگاه را ادامه دادند و در نهایت با بیش از 6 ساعت تلاش مداوم و حضور 30 نفر آتش نشانان و ده‌ها خودرو و تجهیزات اطفاء حریق، آتش سوزی را اطفاء کردند.
وی خاطر نشان کرد: این آتش سوزی در قسمت انبار محصولات کارگاه رخ داده بود و در اثر وقوع انفجار سقف کارگاه به طور کامل از جا کنده و به بیرون پرت شده بود. همچنین در اثر موج انفجار شیشه‌های اتاق های مجاور همان کارگاه نیز دچار شکستگی شده بود.
 طالب نژاد در پایان با اشاره به این‌که این آتش سوزی کارگاه تولیدی کفش، اولین حریق گسترده در سال جدید است، گفت: از مسئولین تمام کارگاه‌های تولیدی انتظار می رود،  موارد نا ایمن و عوامل خطر آفرین در کارگاه‌ها را مورد بررسی قرار داده و با شناسایی به‌موقع جهت رفع آن اقدام شود.
وی متذکر شد: مسئولین کارگاه‌ها به اصول انبارداری صحیح نیز توجه ویژه‌ای داشته و از نگهداری انبوه و غیر اصولی مایعات قابل اشتعال، چسب، مواد سریع الاشتعال و.... نیز خودداری کنند.
طالب نژاد افزود: با رعایت اصول ایمنی، ارایه آموزش‌های ایمنی لازم به افراد کارگاه و بهره‌مندی از طرح‌های ایمنی می‌توان تا حد زیادی از بروز آتش سوزی‌های گسترده پیشگیری کرد.
انتهای پیام انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.