اخبار مرتبط

استاندار آذربایجان شرقی حل مشکلات اقتصادی را نیازمند پرهیز از کلی‌گویی و اولویت‌گذاری مسائل دانست و گفت: حمایت از کالای ایرانی نیازمند ارتقای کیفیت تولید داخلی است.
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، مجید خدابخش در نشست هم‌اندیشی فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی استان، اظهار کرد: مشکلات با کلی‌گویی و بیان الفاظ و مفاهیم عمومی حل نمی‌شود، باید مسائل را با دید عملیاتی مدیریت کرد و از فضای نصحیت و موعظه و کلی‌گویی خارج شد.
وی، تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی را در این راستا عنوان کرد و گفت: این شورا محل تصمیم‌گیری نیست بلکه ابزاری برای بیان عملیاتی مشکلات و شناسایی قوانین و مقررات مزاحم تولید است.
استاندار آذربایجان شرقی در ادامه اولویت‌گذاری مسائل و طبقه‌بندی مشکلات را نیز ضروری دانست و گفت: امروز جذب سرمایه‌گذاری یکی از اولویت‌های اصلی ماست و بنده حاضرم هر روز چهار ساعت از وقتم را به این موضوع اختصاص دهم و همه مدیران را هم پای کار بیاورم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود حمایت از کالای ایرانی را نیازمند ارتقای کیفیت تولید داخلی عنوان کرد و گفت: تکنولوژی در دنیا روز به روز در حال پیشرفت است و با تکنولوژی 30 سال قبل نمی‌توان با تولیدات جهانی رقابت کرد.
خدابخش با اشاره به صادرات 2.4 میلیارد دلاری از استان در سال گذشته، گفت: صادرات یعنی کیفیت و هر واحدی که بتواند کالای تولیدی خود را به بازارهای جهانی صادر کند قطعاً در داخل کشور نیز می‌تواند موفق باشد.
استاندار آذربایجان شرقی، تجارت را پیشران تولید خواند و گفت: تولیدی که بازار فروش نداشته باشد به درد نمی‌خورد، امروز تجارت باید به یک ارزش تبدیل شود و نباید برای تاجر از لفظ واسطه‌گر استفاده کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد استان آذربایجان شرقی با سابقه درخشان خود در عرصه تولید و تجارت و با همت همه صاحبان صنایع و تولیدکنندگان و حمایت مردم، در تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی موفق باشد.
در این نشست تعدادی از مدیران تشکل‌های صنعتی و تولیدی استان به بیان مسائل و مشکلات حوزه تولید و فضای کسب و کار پرداختند.
انتهای پیام انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.