اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، احد جودی روز سه شنبه در جلسه شورای ثبت وقایع حیاتی شهرستان هریس با اشاره به اینکه کارت ملی هوشمند گره از مشکلات مردم در بروکراسی‌های اداری می‌گشاید، افزود: از شروع صدور کارت ملی هوشمند در استان تاکنون از مجموع بیش از 3 میلیون و 500 هزار نفر واجد شرایط، برای حدود یک‌ میلیون و 300 هزار کارت ملی صادر شده است.
وی خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها پیش‌بینی می‌کنیم امسال بتوانیم این رقم را به یک ‌میلیون و 900 هزار کارت ملی هوشمند برسانیم.
جودی با اعلام اتمام قطعی اعتبار کارت ملی های قبلی موجود در دست مردم تا پایان سالجاری و عدم تمدید مجدد آنها، از همه واجدین شرایط برای ثبت نام و اخذ کارت هوشمند ملی دعوت کرد.
مدیرکل ثبت ‌احوال آذربایجان شرقی، تهیه و ارائه آمارهای صحیح و دقیق در جامعه توسط ثبت احوال را نشانگر اهمیت روزافزون این نهاد حاکمیتی دانست و با اشاره به آمادگی ثبت احوال برای همکاری با سایر نهادها در ارائه خدمات گوناگون ثبت احوالی، از جمله شماره ملی به ارزش و اهمیت کارت هوشمند ملی اشاره کرد.
جودی با ابراز تأسف از اینکه برخی از فسادهای مالی و پول‌شویی‌ها با هویت‌های جعلی صورت می‌گیرد، افزود: متأسفانه آذربایجان شرقی جزو 4 استانی است که جعل شناسنامه در آن اتفاق می‌افتد.
وی با بیان اینکه برخی افراد با هویت جعلی دست به هرگونه جرائم با هویت دیگران می‌زنند، گفت: این اقدامات از نظر امنیتی و هویتی برای کشور و مردم خطرساز است.
جودی جمع آوری و ثبت به موقع وقایع حیاتی را ضروری دانست و با اشاره به جمعیت فعال 70درصدی جامعه، عدم برنامه ریزی دقیق در جهت استفاده بهینه از آنها را تهدید به جای فرصت ذکر کرد.
مدیرکل ثبت ‌احوال آذربایجان شرقی همچنین نرخ رشد جمعیت استان را بیش از 1.2 درصد اعلام کرد و افزود: نرخ رشد جمعیت در زمان کنونی به‌ نوعی زنگ خطر است.
جودی با بیان اینکه در حال حاضر 6 درصد جمعیت ما پیر و سالخورده است، گفت: با کسر این شش درصد به این نتیجه می‌رسیم که مابقی جوان و نوجوان هستند و اگر این روند ادامه یابد، در30 سال آینده تنها 30 درصد جمعیت فعال و 70 درصد جمعیت پیر و سالخورده خواهیم داشت.
مدیرکل ثبت ‌احوال آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به پدیده تک فرزندی خانوارها و معضلات آن در جامعه، خاطرنشان کرد: تک‌فرزندان با معنا و مفهوم برادر، خواهر و یا اقوام آشنایی خوبی ندارند و اگر تک فرزند آوری بیشتر رواج یابد فرزندان لوس بار می‌آیند.
شهرستان هریس با حدود 70 هزار نفر جمعیت در 65 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.
خبرنگار:محمدطلوعیان**انتشار: عزیزی راد
7227/6132/518
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.