اخبار مرتبط

داود قاسم زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اعلام کرد: مسئولان مربوطه دراداره محیط زیست خداآفرین و دامپزشکی استان به محض اطلاع از این موضوع در محل حادثه حاضر شده و اقدام به نمونه برداری اولیه کردند.
وی با اشاره به اینکه پیگیر دلایل این اتفاق هستیم، اظهارکرد: بررسی لازم توسط مدیران استانی از اداره کل حفاظت محیط زیست، مسئولان قضایی و دیگر ادارات مربوطه انجام می شود.
وی با بیان اینکه تا اعلام نتایج آزمایش ها نمی توان به طور قطع در خصوص دلایل آن صحبت کرد، افزود: مطالبی که در فضای مجازی مبنی بر ورود فاضلاب صنعتی ارمنستان مطرح می شود نیازمند بررسی بیشتراست و کارشناسان امر در این رابطه اظهار نظر نکرده اند.
وی گفت: پس از جمع بندی های صورت گرفته دلایل این اتفاق از طریق رسانه ها به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
پیش از این و به دنبال آلودگی ررودخانه ارس توسط پساب واحدهای صنعتی ارمنستان بر اساس تفاهم نامه صورت گرفته این کشور همسایه متعهد به جلوگیری از ورود پساب ها به این رودخانه مرزی شده بود.
سد خداآفرین بر روی رودخانه ارس در مرز ایران و جمهوری آذربایجان در فاصله ۱۹۶ کیلومتری پایین دست سد ارس و در محدوده شهرستان خداآفرین در استان آذربایجان شرقی در ۲۴۰ کیلومتری شمال شرقی شهر تبریز بین پل خداآفرین و روستای ساریجالو احداث بطور مشترک توسط ایران و جمهوری آذربایجان ساخته شده است.
تنظیم و انتشار: پرویز انصاری
3071

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.